Doğakça’nın çehresi değişiyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dağakça Mahallesi’nde başlattıkları hizmet binası ve meydan çalışmaları ile mahallenin yepyeni bir görünüm kazanacağını söyledi

Doğakça’nın çehresi değişiyor

Osmangazi Belediyesi tarafından Dağakça Mahallesi'nde yaptırılan meydan ve hizmet binası inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Dağakça Mahallesi'ne iki ayrı bina inşa edilecek. 60 metrekare alan üzerine inşa edilecek ilk bina, muhtarlık binası olarak kullanılacak. Dağakça Hizmet Binası ise 575 metrekare alan üzerine 3 katlı olarak inşa ediliyor. Hizmet binasının zemin katında depo, düğün ve toplantıların yapılabileceği çok amaçlı salon ile mutfak yer alacak. Birinci katta, köye gelen misafirlerin ağırlandığı, içerisinde mutfak ve banyonun bulunduğu misafirhane ve lokal bulunacak. Hizmet binasının ikinci katında ise köy kahveleri olacak.

KÖY DOKUSUNA UYGUN
Dağakça Meydanı ise toplam 730 metrekare alan üzerine amfi tiyatro şeklinde inşa edilecek. Zemini granit ve taban tuğlası ile kaplanacak olan meydanda, vatandaşların oturacağı banklar ve çiçeklikler bulunacak. Eğimli zemin nedeniyle meydanda yapılacak istinat duvarı, köy dokusuna uygun şekilde taş kaplama olacak. Ayrıca, meydana bakan kahvelerin yan tarafındaki alanda, vatandaşların yağmur ve güneşten etkilenmeden oturabilecekleri 75 metrekarelik çardak yer alacak.

DAĞAKÇA'YA YENİ GÖRÜNÜM
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dağakça Mahalle Meydanı ve Hizmet Binası'nın mahallenin çehresini değiştireceğini belirterek, "Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası projesi kapsamında üç katlı olarak inşa ettiğimiz hizmet binamızın önünde açık ve kapalı oturma alanlarının yer alacağı geniş bir meydan yer alacak. Çevre düzenlemeleri ile köye yepyeni bir görünüm kazandırılacak" dedi.

BİZE ULAŞIN