Tekirdağ'da FETÖ'nün "hücre evleri"ne yönelik operasyon

Tekirdağ'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hücre evleri"ne yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden tutuklananların sayısı 24'ye yükseldi.

Tekirdağ'da FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyon

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 3,5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından geçen hafta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 22'sinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 12'si tutuklandı, 8'i adli kontrol şartıyla olmak üzere 10'u serbest bırakıldı.

Aynı operasyonda daha önce işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilenlerden 12'i tutuklanmış, 7'si adli kontrol şartıyla olmak üzere 9'u serbest bırakılmıştı.

Gözaltında bulunan 5 şüphenin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Tekirdağ'da 26 Şubat'ta düzenlenen operasyonda, 42 şüpheli gözaltına alınmıştı. Polis ekipleri, ele geçirilen deliller ışığında 6 kişiyi daha yakalamıştı.

Operasyonda örgütün hücre evlerinde 288 bin 790 lira, 21 bin 283 dolar, 100 avro, 5 cumhuriyet altını, 20 gram altın ile sahte kimlikler ve can yelekleri bulunmuştu. Ayrıca ele geçirilen dijital malzemelerde, örgütün yeni bir programla iletişime geçtiği tespit edilmişti.

FETÖ'nün hücre evlerine yönelik soruşturmaya ilişkin 5 kişinin daha arandığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN