Yıldırım’da eğitimin kalitesi yükseliyor

Yıldırım Belediyesi, eğitim kurumlarıyla iş birliği çerçevesinde öğrencilerin daha verimli bir eğitim alması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Yıldırım’da eğitimin kalitesi yükseliyor
Şehrin kalkınmasında anahtar olan eğitim standartlarının yükselmesi için çalışmalar yürüten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentteki okul idarecileriyle bir araya geldi. Yıldırım Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve ilçede eğitim veren okulların müdürleri katıldı. Eğitim kalitesini yükseltecek çalışmalarda belediye olarak kendilerine düşen görevleri önemsediklerini vurgulayan Başkan Edebali, "Bu şehri yarınlara taşıyacak olanlar bugün okul sıralarında oturan gençlerimiz ve çocuklarımızdır.. Bizler de evlatlarımızın daha kaliteli, daha donanımlı ve modern şartlarda yetişmesi için geleceğe güvenle bakacakları bir şehir inşa ediyoruz" dedi.

YENİ OKUL ALANLARI
Yapılan kentsel dönüşüm planlarında yalnızca konutları yenilemekle sınırlı kalmadan, mevcut okul alanlarına yenilerini de eklediklerinin altını çizen Başkan Edebali, "Ankara Yolu Caddesi'nin altında yer alan Arabayatağı, Yavuzselim, Çınarönü, Hacivat, Ulus ve Mevlana mahallelerinin imar planlarını tamamen yeniledik. 150 Bin nüfusun yaşadığı bölgede eski planda yer alan 14 okulun yeterli eğitim hizmetini sağlamasının mümkün olmadığını gördük. Yeni planımızda ise bu sayıyı iki katının üstüne çıkararak 29 taşıdık. Yine Değirmenönü- Karapınar bölgesinde de mevcut 8 eğitim alanını yeni planda 25'e taşıdık. Kentsel dönüşüm yürüttüğümüz bölgelerimizin birçoğunda yeni okul alanları oluşturuyoruz" dedi.

128 OKULDA TADİLAT
Kentteki 128 eğitim kurumunda tamir, bakım, tadilat bahçe donatı elemanları gibi hizmetleri gerçekleştirirken, 5 bin 661 adet ulaşım imkanını da okullara sağlandığını hatırlatan Başkan Edebali, "Okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmenin yanında birçok alanda destek oluyoruz. Spor alanları, spor odası gibi evlatlarımızın beden sağlığını geliştirecek alanlar oluşturuyoruz. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacını karşılamak adına 12 Bin 932 öğrenci kardeşimize araç gereç desteği sağladık. Okullarda düzenlediğimiz 'Alo Tiyatro' etkinliğimiz ile 100 Bin çocuğumuzun ayağına tiyatro oyunları götürdük. Bunlarla beraber geleceğimizin mimarı olacak yavrularımızın sosyal açıdan da gelişimlerini sağlamak adına şehir pasaportu projemizden spor okullarına, münazara yarışmalarından festivallere sayısız etkinlik düzenledik" dedi.
BİZE ULAŞIN