Orion ve Orion2 nanoteknolojiyle dezenfekte ediliyor

Ziyaretçiler ile çalışanların sağlığını korumak ve güvenli alışveriş şartlarını oluşturmak için Orion AVM’de Ocak ayından beri ekstra önlemler uygulanıyor. Bu kapsamda Orion AVM ve Orion 2 AVM, nano gümüş iyon teknolojisi ve UVC ışın ile dezenfekte ediliyor

Orion ve Orion2 nanoteknolojiyle dezenfekte ediliyor
Çarşamba 18.03.2020
Güncelleme: Çarşamba 18.03.2020
ABONE OL

DÜNYA çapında yayılan koronavirüs nedeniyle Orion'da da Ocak ayından beri bir dizi önlem uygulanıyor. Hijyen uygulamaları, çalışanlara yönelik virüs ve korunma yolları hakkında bilgilendirmeler, eğitimler ve temizlik prosedürlerinde yoğunlaştırmaları kapsayan önlemler şu şekilde sıralanıyor:
Orion ortak alanlarında genel temizlik prosedürüne ek olarak her gün, 7'si dezenfektan özellikli olmak üzere 14 farklı kimyasalla temizlik yapılmaktadır. Bu dezenfektanlar, mikropların bağışıklık kazanmasının önüne geçilmesi için değiştirilerek kullanılmaktadır.
Temizlik uygulamalarının periyotları 2 kat artırılarak daha sık temizlik yapılmaktadır.
Ortak alanlarda ziyaretçilerin bulunduğu, temas ettiği her zeminde, o zeminin özelliğine göre seçilmiş farklı kimyasallar kullanılmaktadır. Tuvalet, lavabo ve mescit alanlarında sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyici Yürüyen merdiven, trabzan, asansör, kapı gibi elle temas edilen tüm alanlarda alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar ile sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyiciler Yemek alanıyla terastaki masa ve sandalyelerde alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar.

GÜMÜŞ İYON VE UVC İLE DEZENFEKSİYON
Nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfeksiyon uygulaması 12 Mart gecesi yapılmıştır. Temizlenmesine rağmen bakteri barındıran bir çok alanda hijyen sağlayan bu yöntem ile Orion'un tüm ortak alanları temizlenmiştir. Etkisi 90 güne kadar sürmektedir.