Sirkeci Garı'nda Erasmus partisi

ESN (Erasmus Student Network) Türkiye, bu akşam tarihi bir mekan olan Sirkeci Garı'nda bir "Welcome Parti" düzenliyor. Türkiye’de okuyan yabancı öğrencileri bir araya getirecek parti'nin organizasyonu ESN Türkiye “Erasmus Student Network” ve Elli 5 tarafından üstleniyor.

  1. Haberler
  2. Medya
Cuma 23.10.2009 12:38 ABONE OL

Tarihi boyunca Avrupa'dan gelen trenlerin Türkiye durağı olan Sirkeci Garı, bu defa Avrupa'dan Türkiye'ye eğitim için gelen Erasmus öğrencilerine kapılarını açıyor. Yıllardır yolcularının gidip gelmelerine ve bekleyişlerine şahit olan Sirkeci Garı, bu sıra dışı gecede ziyaretçilerine eğlenceli bir partiyle ev sahipliği yapacak. Bu muhteşem yolculuğa katılmak için tek ihtiyacınız olan şey ise bir bilet!

Yerli ve yabancı birçok DJ'in performans sergileyeceği partinin organizasyonunu ise ESN Türkiye "Erasmus Student Network" ve Elli 5 yapıyor.

Sınırlı sayıda yerli üniversitelinin katılımının sağlanacağı organizasyonun bilet fiyatları, Erasmus öğrencileri için 15 TL ve diğer katılımcılar için 20 TL olarak belirlendi. (Kapıda ise sırasıyla 20 ve 25 TL)Biletler, üye üniversitelerde bulunan ESN Ofisleri'nde ve www.biletix.com sitesinden temin edilebilir.

Tarih: 23 Ekim 2009
Saat: 21:00
Yer: Sirkeci Garı
www.esnturkiye.org

ESN NEDİR?
Erasmus programıyla her yıl on binlerce öğrenci, bir Avrupa ülkesinde bir dönemlik ya da bir yıllık değişim öğrencisi olarak eğitim görme ve farklı kültürleri tanıma imkanı buluyor. Bu öğrencilerin gittikleri ülkede karşılaşabilecekleri olası problemleri aşmalarına ve o ülkenin yaşamına uyum sağlamalarına ise her ülkede bulunan ESN (Erasmus Student Network) şubeleri ve bu şubelerde çalışan gönüllü öğrenciler yardımcı oluyor. ESN'ye ait öğrenci kulüplerinin sayısı Avrupa çapında 300, Türkiye'de ise 22 rakamına ulaşmış durumda.

BUGÜN NELER OLDU