Fuarın TURKUVAZ renkleri

Son zamanlarda yayımladığı nitelikli kitaplarla Türkiye yayıncılık dünyasının en önemli yayınevlerinden biri haline gelen Turkuvaz Kitap, TÜYAP Kitap Fuarı'nda da birbirinden ilginç kitaplarla yer alıyor

  1. Haberler
  2. Medya
Pazartesi 28.10.2009 ABONE OL
Türkiye tarihine önemli katkı
Atatürk, uzun yıllar Türkiye üzerine çalışan Fabio L. Grassi'nin eseri. Özellikle Cumhuriyet Türkiyesi'ne getirdiği yorumlar geçmişimize farklı açılardan ışık tutuyor. Fabio L. Grassi'nin kitabı Atatürk'e odaklanan bir biyografi olmanın ötesinde, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin tarihini çok yönlü bir biçimde kapsayan, yepyeni açılımlar getiren önemli bir katkı.
Atatürk, Fabio L. Grassi, Çeviren: Eren Yücesan Cendey, 376 s., 29 TL

ABD'nin zorunlu sürgünleri
Alâ El Asvani'nin yeni romanı Chicago, tanıdık bir dünyanın kapılarını açıyor. Ülkesindeki iç savaşlar nedeniyle Amerika'ya kaçan burslu genç akademisyen, şair, Hıristiyan Naci Abdül Samet. Dini ve Mısır yönetimini kullanıp hak etmediği burslar alan, Amerika'daki Mısır Öğrenci Birliği'nin başkanı Mısırlı Ahmet Danana... Chicago'da bir üniversitenin öğrencileriyle öğretim üyeleri çevresinde gelişen, çoğu Amerika'ya zorunlu göçle gelmiş insanları anlatan Chicago, farklı politikalar, dinler ve gelenekler arasında sıkışıp kalan insanların gerçekçi ve dokunaklı hikâyesini sunuyor.
Chicago, Alâ El Asvani, Çeviren: Avi Pardo, Turkuvaz Kitap, 352 s., 19.90 TL

Bir devrimcinin hayatı
Mao Zedung dünyanın en kalabalık ü l k e s i n i n devrimci lideri... Günümüzün en etkin politik, ekonomik ve kültürel taraflarından biri olan Çin'in kalkınmasının başaktörü Mao ülkesine özgü yarattığı üretim ve kültür modelleriyle hâlâ dünyanın gündeminde. Çağımızın en önemli Çin araştırmacılarından biri olan Jonathan Spence yazdığı bu biyografide, liderin yaşamı üzerinden bir devrim tarihini de okuma fırsatı veriyor.
Mao Zedung, Jonathan Spence, Çeviren: Avi Pardo, 152 s., 12.5 TL

İşçilikten zenginliğe uzanan öykü
Azmi, çalışkanlığı ve yaratıcılığıyla çelik işçiliğinden dünyanın en zengin ve stratejik açıdan en önemli ülkelerinden birin başkanlığına yükselen Nursultan Nazarbayev'in öyküsü, günümüzde pek çok devlete ve devlet adamına örnek olacak zorlu bir yaşamı anlatıyor.
Nazarbayev, Kazakistan'ı Yaratan Adam, Jonathan Aitken, Çeviren: Ali Cevat Akkoyunlu, 288 s., 24 TL


BUGÜN NELER OLDU