İhsan Devrim son yolculuğuna uğurlandı

96 yaşında hayata veda eden tiyatro ve sinema sanatçısı İhsan Devrim dün Teşvikiye Camii'nden mezunu olduğu Darüşşafaka öğrencilerinin izci selamı ve alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı. Süper Baba dizisinin dedesi olarak hafızalarda yer eden ve tedavi gördüğü Darüş��afaka Özel Bakım Ünitesi'nde önceki gün vefat eden Devrim için dün ilk tören sabah saatlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde yapıldı. 1914'te İstanbul'da dünyaya gelen ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nun en yaşlı sanatçısı olan Devrim'in Türk bayrağına sarılı naaşı törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi. Devrim'in cenazesi öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Usta oyuncunun damadı Avni Yalçın ve torunları Devrim ve Barış Yalçın cami avlusunda taziyeleri kabul ederken, törene oyuncu Tuba Ünsal, Ayla Algan, Aliye Uzunatağan, İzzet Günay ve Şevket Altuğ dışında sanat camiasından önde gelen isimlerinin olmayışı dikkatleri çekti.

"SEVDİĞİMİZ
bir ağabeyimizdi. Dört yıl huzur içinde çalıştık, etrafına pozitif enerji dağıtan bir ağabeyimizdi. Sevenlerinin başı sağ olsun. Hakikaten iyi bir dedeydi."

"BİZE daha çok oyun oynamayı içinde durmayı, rol empatiyi, kendiliğinden oynarken öğreten kişilerdi. Onlar gittikçe bu estetik görüşler de gidiyor. Muhsin Ertuğrul'da yetişen çok iyi oyunculardı."

İzzetGünay: BİZİM çok sevdiğimiz İhsan Baba dediğimiz iyi yürekli şen şakrak, hayata çok bağlı sevdiğimiz insanlardan biriydi. Maalesef onu da kaybettik.

BİZE ULAŞIN