Ramazanda Caz başlıyor!

Başlangıcından beri büyük ilgi gören ve ramazan eğlencesi kültürüne yeni bir boyut katan ''Ramazanda Caz'' etkinliği 19 Temmuz'da piyanist Ahmad Jamal konseriyle başlayacak

  • Medya
  • Perşembe 12.07.2012 12:09
Bu yıl üçüncü kez düzenlenen etkinliğin ilk konserini, piyanist Ahmad Jamal'ın 19 Temmuz'da Santralistanbul'da verecek.

Ahmad Jamal'a davulda Herlin Riley, perküsyonda Manuel Badrena ve basta Reginald Veal eşlik edecek. Ahmad Jamal, Haliç kıyısında vereceği konserde son albümünden parçalara da yer verecek.

Tüm programı ilerleyen günlerde açıklanacak olan "Ramazanda Caz"ın biletleri satışa sunulan diğer konserinde, son otuz yılın en iyi davulcuları arasında yer alan Omar Hakim sahneye çıkıyor. Miles'dan Madonna'ya her daldan çalmış, her daim genç Omar Hakim de son projesi The Trio of OZ ile Santralistanbul'da. 31 Temmuz saat 21.00'deki konserde piyanoda cazın en yetenekli kadın piyanistlerinden Rachel Z, basta Solomon Dorsey ve davulda Omar Hakim'i izleyeceğiz.The Trio of OZ isimli proje, 30'lu yılların unutulmaz caz ve rock klasiklerinden kesitleri de içeren, özenle seçilmiş zevkli bir karışım sunuyor. Konserde, Duke Ellington, Depeche Mode, Wayne Shorter, Joni Mitchell, Sting, Peter Gabriel, Coldplay, Stone Temple Pilots ve Bjork gibi grup ve sanatçıların eserleri sanatçının olağanüstü ritim ve doğaçlama yeteneğiyle özgünce yorumlanacak.

Dünyada ilk kez Ramazan ile cazı bir araya getiren, Le Monde, CNN International ve New York Times'a haber olan "Ramazanda Caz"ın izleyicileri, hoş mekânlarda, ağaçların altında, yaz gecesinin tadına varacaklar.
BİZE ULAŞIN