Sinop Bienali başlıyor!

Uluslararası Sinop Bienali’nin dördüncüsü Sinopale, 24 Ağustos - 12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

  • Medya
  • Salı 31.07.2012 14:38
Yerli yabancı pek çok sanatçıya çalışma platformu oluşturan ve sanatseverleri Sinop'ta buluşturacak Sinopale bu yıl, Avusturya'da yaşayan küratör Işın Önol tarafından "Gölgenin Bilgeliği: Bozulmuş Bilgi Çağında Sanat" başlığı altında sunuluyor.

Etkinliklerin yanısıra, kültür ve sanat alanında yoğun bir eğitim programını da kapsayan bienal, yerel halkın sanat üretimine aktif olarak katılmasıyla da ön plana çıkıyor.

Küratörlüğünü Aslı Çetinkaya, Elke Falat, Işın Önol, Dimitrina Sevova, Janet Kaplan, Beral Madra, Sean Kelly, Associazione E (Francesco Ragazzi & Francesco Urbano), Jacqueline Heerema ve Ana Riaboshenko'nun üstlendiği bienale,Alpin Arda Bağcık, Ashley Hunt, Berglind Hlynsdottir, Bernd Oppl, Brigitta Bodenauer, Cat Tuong Nguyen, Eléonore de Montesquiou, Francesco Bertele, Hande Varsat, İnsel İnal, Karen Geyer, Köken Ergun, Liddy Scheffknecht, Monika Drozynska, Özlem Sulak, Quynh Dong, Riikka Tauriainen, Shilpa Ghupta, Stefanie Wuschitz ve Sümer Sayın gibi sanatçılar katılacak.

Sergi açılışının 24 Ağustos Cuma günü Sinop Tarihi Cezaevi Lonca Kapısı'nda yapılacağı bienal, 12 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek. Bienal kapsamında; Pervane Medresesi, Sinop Müzesi, Sinop Üniversitesi, Dr. Rıza Nur Kütüphanesi, Buzhane Binası gibi binalar ve açık alanlar, görsel sanat sergileri için kullanılacak. Bunların yanısıra, "Sinopale Akademi", "Sinopale Forum", "Sinopale Residency" kuram ve uygulama atölyeleri, uluslararası toplantı ve açıkoturumlar da düzenlenecek.

BİZE ULAŞIN