ADANA Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

16 Nisan 2017’de yapılacak olan referanduma sayılı günler kala milyonlarca vatandaşın heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Pazar günü Adana referandum sonuçlarını, evet hayır oy oranlarını sabah.com.tr adresinden takip edebileceksiniz.  Referandum seçim sonuçlarına göre Adana’da evet mi, hayır mı çıkacak? İşte tüm detaylar…

ADANA Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

Adana halkının 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referandum sonuçları için meraklı bekleyişi devam ediyor. Adana referandum sonuçlarına göre evet hayır oy oranlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde sabah.com.tr adresinden an be an takip edebileceksiniz. Adana seçim sonuçlarına göre evet mi, hayır mı önde çıkacak? İşte 2017 Adana referandum sonuçları öncesi son gelişmeler ve tüm ayrıntılar...

ARDAHAN

1 KASIM 2015 GENEL SEÇİM SONUÇLARI NASILDI?

ADANA HAKKINDA

Adana, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehri. 2016 yılı verilerine göre, 2.201.670 nüfusa sahiptir. İlin yüzölçümü 13.844 m2'dir. İlde km2'ye 159 kişi düşmektedir. (Bu sayı en çok Seyhan ilçesinde 1796 kişidir.)

2016 yılında TÜİK verilerine göre 4'ü anakent ilçesi (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam) olmak üzere toplam 15 İlçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelerde 829 mahalle bulunmaktadır.

Türkiye'deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen bir ticaret ve kültür merkezidir.Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.

BİZE ULAŞIN