Ushan Çakır-Damla Sönmez nişanlandı! Ushan Çakır kimdir? Damla Sönmez kimdir?

Ushan Çakır-Damla Sönmez çifti aile arasında düzenlenen bir törenle evliliğe ilk adımı attı. Ushan Çakır kimdir? Damla Sönmez kimdir? Ushan Çakır ve Damla Sönmez hangi filmde birlikte rol almışlardı?

Ushan Çakır-Damla Sönmez nişanlandı! Ushan Çakır kimdir? Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez-Ushan Çakır çifti, aile arasında düzenlenen bir törenle nişanlandı. Leyla ile Mecnun, Uzun Hikaye gibi yapımlardan hatırlanan Ushan Çakır kimdir? Şubat dizisinden hafızalara tanınan Damla Sönmez kimdir?

Geceden fotoğrafları ikilinin arkadaşları paylaştı. En çok beğeniyi, mutlulukları yüzlerinden okunan Sönmez ve Çakır'ın pasta keserken çekilen karesi aldı.

Ushan Çakır kimdir?

Ushan Çakır, 23 Mayıs 1984 tarihinde İzmir'in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. 2005 yılından bu yana birçok projede yer alan tecrübeli oyuncu, kariyerine ilk olarak Atv ekranlarında yayımlanan Belalı Baldız dizisiyle başlamıştır. Bu projenin ardından 2006 yılında Başka Semtin Çocukları isimli sinema filminin kadrosunda yer alan Ushan Çakır, 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayımlanan Gece Gündüz projesine Damat Ferit karakteri ile dahil olmuştur.

Bu tarihin ardından 2011 yılına Bazı Sesler ve Korku Tüneli isimli iki oyunla tiyatro sahnelerinde yer alan Çakır, 2011 yılında Çetin Tekindor'un başrolünde yer aldığı Dedemin İnsanları sinema filminde yer almıştır.

Bu tarihten itibaren sırasıyla Uzun Hikaye, Leyla ile Mecnun, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek ve Muhteşem Yüzyıl Kösem projelerinde rol alan oyuncu, son olarak Kara Yazı'da yer almıştır.

Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

Damla Sönmez, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü.St. Joseph Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi'nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde burslu olarak tamamladı. New York Black Nexxus Academy'de Stuart Burney ile çalıştı.

2009 yılında "Bornova Bornova" filmindeki rolüyle 46.Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu". Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri'nde "Umut Veren Genç Yetenek", Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde "Genç Cadı" ödüllerini aldı.

2015 yılında 18.Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'de festivalin Festival Genç Başkanı görevini yürütürken, "Deniz Seviyesi" filmindeki rolüyle de 21. Altın Koza Film Festivali ve Milano Uluslararası Film Festivali (MIFF) 'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerinin sahibi oldu.

Pürtelaş'ın "Constellations/Parçacıklar" adlı oyunu, 2012 yılında Tiyatro Yanetki'nin "Yalnız Batı" adlı oyunuyla başlayan, sonrasında 2014 yılında "Savaş" oyunuyla devam eden profesyonel tiyatro hayatının üçüncü oyunudur. "Savaş" oyunundaki rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi'nden "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü almıştır.

BİZE ULAŞIN