Amine Gülşe kimdir?

Miss Turkey 2014 yarışmasında birinci olarak adını duyuran ve daha sonra futbolcu Mesut Özil ile aşk yaşamaya başlayan Amine Gülşe'nin adı son günlerde magazin gündeminden düşmüyor. Peki Amine Gülşe kimdir?

Amine Gülşe kimdir?

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ile yaşadığı beraberlikle sık sık medyaya konu olan Amine Gülşe, 1993 yılında İsveç'te dünyaya geldi.
Çocukluk yılları İsveç'te geçen güzel oyuncu liseyi de orada tamamlayarak Türkiye'ye döndü. 21 yaşında İsveç doğumlu Amine Gülşe Miss Turkey 2014 yarışmasına İzmir'den başvuru yaptı ve yaklaşık 250 adayın arasından seçilerek yarışmanın 22 kişilik finalinde yer almaya hak kazandı.

Finalde birbirinden iddialı 22 diğer rakibinin arasında sıyrılarak tacını takan Amine Gülşe 21 Yaşında 1.78 boyunda Elidor Miss Turkey 2014 güzellik birincisi olmayı başardı. Bir dönem Star Tv'de yayınlanan güzellik yarışması programında Kadir Doğulu ile sunuculuk yaptı. 2014 yılında Türkiye'yi tüm dünyada temsil etmek adına Miss World dünya güzellik yarışmasına katıldı. Ancak yarışmada dereceye giremedi.

BİZE ULAŞIN