Hazım Körmükçü kimdir? Hilal Özdemir kimdir?

Hazım Körmükçü kimdir? sorusu bugün en çok aratılan konular arasında yer alıyor. 30 Ocak 1965 yılında doğan ünlü tiyatrocunun doğum yeri ise İstanbul. Tiyatrocu bir aileden gelen Hazım Körmükçü'nin kız kardeşi Pelin Körmükçü ve kuzeni Hikmet Körmükçü de kendisi gibi oyuncudur.

Hazım Körmükçü kimdir? Hilal Özdemir kimdir?

Hazım Körmükçü kimdir?

Hazım Körmükçü, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldu.

Konservatuardan mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Tiyatrosu'da oyuncu olarak çalışmaya başladı.

Tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok sinema filmi ve dizilerde de rol almıştır.

Sinema, dizi, tiyatro oyunculuğu kadar müziğe de ilgisi ile biliılında "İç Güdü" adlıyla enstrümantal bir albüm çıkardı.

Hazım Körmükçü, dizi ve sinema müzikleri dışında kendi enstrumantal gösteri ve konser çalışmalarına da devam ediyor. Vurmalı saz'lar, Afrika-Latin Percussion, Kaval, Ney, Piano çalabilmektedir.

1991 yılında ilk evliliğini yapan Hazım Körmükçü, 1998 yılında İpek Tuzcuoğlu ile evlenmiş, 4 yıl sonra boşanmıştır. Hazım Körmükçü'nün üçüncü eşi 20 Nisan 2003 yılında evliliği Hilal Özdemir oldu. Çift 2013 yılında boşandı.

Hilal Özdemir kimdir?

Hilal Özdemir; 20 Nisan 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Türk halk müziği sanatçısı. Türk halk müziği şarkıları söylemektedir. Harika Avcı, Hüner Coşkuner, Nur Ertürk, Ayşe Tunalı gibi çok sayıda sanatçının oranizatörlüğünü yapan Atilla Alpsakarya sayesinde tanınmıştır. 1994 yılında çıkardığı İrem Kız albümüyle iyi bir çıkış yapmıştır.

BİZE ULAŞIN