“Doğadan İnsana Sessiz Akış” Projesi Tamamlandı

“Doğadan İnsana Sessiz Akış” Projesi Tamamlandı
Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin destek verdiği, işitme engelli öğrenciler için Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Doğadan İnsana Sessiz Akış’ projesi tamamlandı.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yazılı bir açıklama yaparak, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları desteği kapsamında Mezitli Belediyesi’nin de destek verdiği, proje koordinatörlüğünü Erkin Asaman’nın yaptığı ’Doğadan İnsana Sessiz Akış’ projesi hakkında bilgi verdi. Tarhan, "İşitme engelli 20 öğrencinin hedef kitle olduğu, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücü kurum olduğu projeye belediyemiz ve Mersin Jeoloji Mühendisleri Odası da destek verdi. Mersin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin yanı sıra ilimizde çalışan değişik branşlardan öğretmenlerin katılımıyla 24 kişilik proje ekibi çalışmalarda yer aldı. İşitme engelli öğrencilerin, günlük hayatta kullandığımız nesnelerin, araçların, doğadan ham şekilde alınıp şekil verilmesi ve kullanılacak hale gelene kadar geçen bütün aşamaları eğlenceli bir şekilde yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri sağlandı" dedi.
Öte yandan, işitme engelli öğrencilerin ürettikleri proje ürünleri Yunus Emre İşitme Engelliler Ortaokulu’nda sergilendi. Sergide, projeye katılım ve teşekkür belgeleri de verildi.
BİZE ULAŞIN