Mersin’deki Ramazan Etkinlikleri Sürüyor

Mersin’deki Ramazan Etkinlikleri Sürüyor

  • Mersin
  • Pazar 12.07.2015 14:28
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda tüm hızıyla devam ediyor. Düzenlenen etkinliklere büyük ilgi gösteren Mersinliler, eski Ramazan ruhunu yeniden hissetmenin mutluluğunu yaşıyor.
Eski Ramazanların canlandırıldığı alanda, Hacivat-Karagöz, Aşuk-Maşuk gösterisinden eğlenceli yarışmalara kadar birçok aktivite Mersinlilerle buluşuyor. Ramazan etkinliklerinin geleneksel hale geleceğini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu tür etkinlikler birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi açısından çok önemli faaliyetler. Burada İsmail Altunsaray, Musa Eroğlu, Ahmet Özhan gibi birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyoruz. Ramazan sohbetleri, şiir dinletileri, farklı gösteriler ile Mersinlilerin özlemini duyduğu Ramazan ruhunu burada hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
Feshane evleri, el sanatlarının sergilendiği stantlar ve Mersin’in yemek kültürünü yansıtan tezgahlarla renklenen alanda, vatandaşlar, aileleri ile birlikte hoş vakit geçirme fırsatı buluyor. Etkinlik alanında oluşturulan bu mekanlarda vatandaşlar çaylarını yudumlarken sohbet ediyor, dileyenler ise stantları gezerek alışveriş yapma imkanı elde ediyor. Alana kurulan şişme oyun parklarında ise çocuklar eğlenceli vakit geçiriyor.
Paylaşma ve dayanışmanın yoğun olarak yaşandığı Özgecan Aslan Barış Meydanı, her gün birbirinden değerli birçok sanatçıyı Mersinlilerle buluşturuyor. Konser öncesi sahnelenen gösterilerle keyifli vakit geçiren vatandaşlar, konser saatinin gelmesiyle birlikte müzik ziyafeti yaşıyor. Dolu dolu bir Ramazan geçiren Mersinlilerin, Ramazan ayının sonuna kadar düzenlenen etkinliklerle özledikleri bu ruhu yaşamaya devam edecekleri bildirildi.
BİZE ULAŞIN