Mut Belediyesi’nden Ücretsiz Kurban Kesim Hizmeti

Mersin Mut İlçe Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 3 gün boyunca ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek.
Mut Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Deveci Mahallesi hayvan pazarı içine kurulacak mobil kesim üniteleri kurularak Mut halkının daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda kesim yapabilmesi için veteriner hekimler kontrolünde ücretsiz olarak hizmet verileceği belirtildi.
Belediye tarafından, Deveci Mahallesi hayvan pazarı yerinde, Kurban Bayramının üç gününde, vatandaşın kurbanlarının ücretsiz kesileceğini söyleyen Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Kesimler, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından görevlendirilen veteriner hekimler gözetiminde yapılacak. Kurban kesimi bekleyen vatandaşlara belediyemiz tarafından çay ve kahvaltı ikram edilecek. Ayrıca kesimin ardından, araçları olmayan vatandaşlar için belediyenin servisleri ile evlere servis yapılacak. Ayrıca Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, Kurban Bayramı öncesinde ve bayram süresince çalışmalarına devam edecek” dedi.
Belediye kesim yerleri dışında kesim yapılamayacağı konusunda vatandaşları uyaran Yılmaz, “Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçmesi için çaba harcayan zabıta ekipleri de bayram boyunca hizmet verecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü de, bayram süresince sürekli hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca, kesimi yapılan hayvanlara ait atıkların, siyah çöp poşetlerine doldurulup, ilgililere teslim edilmeli” dedi.

BİZE ULAŞIN