Öğretmen Ve Öğrencilerden Vali Çakacak’a Ziyaret

Öğretmen Ve Öğrencilerden Vali Çakacak’a Ziyaret
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, İlköğretim Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencileri makamında kabul etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Koca, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması ve İlköğretim haftası kapsamında, Faris Kokulu İlkokulu Müdürü Ahmet Fındık, Vilayetler Hizmet Birliği İlkokulu Müdürü Osman Ceylan ve Ahmet Şimşek İlkokulu Müdürü Ahmet Ekinci ile öğretmen ve öğrencilerle birlikte Vali Çakacak’ı ziyaret etti. Sahil Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, öğrencilerle tek tek ilgilenen, onlarla bir süre sohbet ederek gelecek ile ilgili hedeflerini soran Vali Çakacak, çocukların şimdiden gelecekleri ile ilgili kendilerine birer hedef belirlemelerinden ve bu hedefe ulaşma yolunda büyük bir azim ve gayret içerisinde olmalarından gurur duyduğunu dile getirdi. Çakacak, “Ülke olarak genç nüfusumuzla övünüyoruz. Onların, gelecekte ülkemizi, bizden emanet alacakları noktadan çok daha ileri seviyelere taşıyacaklarına yürekten inanıyoruz” dedi.
Öğrencilere ‘okuyun’ öğüdünde bulunan Çakacak, “Okuyun, okulun size sunduğu imkanlardan sonuna dek faydalanın ki, ileride ailenizin, öğretmenlerinizin ve milletimizin gurur duyacağı başarılara imza atasınız, ülkemizi yarınlara taşıyacak büyük insanlar olasınız” diye konuştu.
2015-2016 eğitim öğretim yılının başarılarla dolu geçmesini, Mersin’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Çakacak, kendisine çiçek takdim eden öğrencilere, çeşitli kırtasiye, oyuncak ve kitaplar hediye etti.

BİZE ULAŞIN