Osmanlının son terzisi projeye danışmanlık yaptı…

7.si gerçekleşen Şehri Medeniyet Gücü Keşfet Kültür projesine Osmanlının son terzisi olan Sezai Karakapıcı danışmanlık yaptı. Birçok önemli ismin de gecede yer aldığı etkinlikte, Sufi Neyzen Hakan Mengüç Ney konseri verdi. Koreografisi Akif Örük tarafından gerçekleşti.

Osmanlının son terzisi projeye danışmanlık yaptı…

SERGİ KLASİK TÜRK SANATLARI VAKFI KARMA SERGİSİ

Medeniyetler Beşiği İstanbul, Fatih bölgesinde gerçekleşecek olan Şehri Medeniyet Kültür projesi, büyük bir organizasyon ile Başbakanlık Tanıtma Fonu resmi desteği ile gerçekleşti. Şehri Medeniyet Osmanlı Kültür projesinde önemli bir sergi açacak olan Klasik Türk Sanatları Vakfı hat ve tezhip sanatlarının ortaya çıkışları, tarihi süreçleri ile bu sanat dallarının önde gelen isimleri, üslupları, icralarında kullanılan malzeme ve teknikleri ile Şehri Medeniyet projesinde sergilenecektir.

"APAYDIN; MEDENİYETLERMİZİ İYİ ANLATMAMIZ GEREK"

Etkinliğe katılan İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın İstanbul'un tarihini medeniyetlerini iyi anlatmak ve anlamak gerektiğini belirterek, ''Biz büyük bir medeniyetin devamı ve temsilcisiyiz. Bunu özellikle sanat ile anlatmalıyız. Siyasi, askeri ve ekonomik konuların dışında medeniyetimizin en önemli göstergesi sanattır. Bu tür etkinlikler ve aslına uygun çalışmalar öncelikle bizi bize anlatan, gençlerimize anlatan çalışmalardır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

BİZE ULAŞIN