Dikkat! Bu ayakkabılar vücudunuza zarar veriyor!

Ayağınıza zarar vermeyen mükemmel bir çift ayakkabı bulmak çok önemlidir. Moda olmak havalıdır, fakat sağlıklı olmak çok daha havalıdır... Vücudunuza zarar verebilecek 6 ayakkabı türünü sizler için araştırıp bir araya getirdik.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor
Pazartesi 26.08.2019 11:41
Son Güncelleme: Pazartesi 26.08.2019 11:41
ABONE OL

ÖzelSivri uçlu ayakkabılar çok sıkı olabilir
Geniş ayaklar, sivri ayakkabılarla mutlu hissetmez. Çok sıkı olduklarından dolayı ayak parmakları üzerinde fazla baskı oluşturur. Bu, sinir ağrısı veya ayakta kabarcıklar gibi sıkıntılara yol açabilir. Bu yüzden şık bir sivri ayakkabı çifti satın almadan önce ayaklarınızın içlerinde tamamen rahat olup olmadığını kontrol edin.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor

Çok hafif ve yumuşak ayakkabılar travmaya neden olabilir
Koşu ayakkabılarını sadece koşarken giymenizi öneriyoruz. Her gün giydiğinizde çok rahat ve hafif göründükleri için çarpma anında ayağınıza zarar verebilirler.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor

Düz ayakkabılar plantar fasya üzerinde baskı uygular
Bu şaşırtıcı olabilir ancak düz ayakkabılar bacaklarınıza da zarar verebilir. Bunun nedeni plantar fasyasına baskı uygulayan herhangi bir kemer desteğinin bulunmamasıdır. Sonuç olarak dizlerinizde ve sırtınızda bir ağrı hissedebilirsiniz.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor

Platform ayakkabılar yürüme mekanizmasını mahveder
ayakkabılar esnek değildir ve sert ayak yataklarına sahiptir. acaklarımız daha çok esnek ayakkabılara ihtiyaç duyar çünkü ayaklarımızın belli bir şekilde bükülmesi gerekir. Ayakkabılar ayak hareketlerini tekrar etmeli ve pekiştirmelidirler.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor

Parmak arası terlik ayak bileklerinde yanlış hizalamalara yol açar
Parmak arası terlik yaz ve plaj için harika görünür. Fakat ciltte hasara neden olurlar. Ayrıca parmak arası terlik giymek ayak bilekleriniz ve dizlerinizde yanlış hizalamaya neden olabilir.

Bu 6 tür ayakkabı vücudunuza zarar veriyor

Topuklu ayakkabılar sinir hasaarına neden olabilir
Kadınlar topuklu ayakkabılara bayılır çünkü harika görünürler ve çekici hissetmelerini sağlarlar. Ancak hasar düşündüğünüzden daha büyük olabilir. Topuklu giymek genelde burkulma, iç içe geçmiş ayak tırnaklarına, sinir hasarına ve bel ağrısına yol açar.Bu sorunlardan kurtulmak için günlük topuklu ayakkabılarınızın 3 inçten daha yüksek olmadığına emin olunması gerekir.