Bodrum’da Suriyelilere Bir Yandan Yardım Bir Yandan Tepki

Bodrum’da Suriyelilere Bir Yandan Yardım Bir Yandan Tepki
Bir süredir Bodrum kent merkezinin en işlek cadde ve parklarında yaşayan Suriyeli mültecilerin yürek acısı dramı büyük bir sıkıntıya neden olmaya başladı.
Bir süredir Bodrum merkezinde turistlerin yoğun olduğu en işlek Neyzen Tevfik caddesini mesken tutan Suriyeli sığınmacıların; hamile, kadınların, kucaklarındaki çocukları ile perişan hali yürekleri sızlatıyor. Sığınmacılar, bazıları mendil satmaya çalışırken bazıları, yollarda restoranlarda “Biz Suriyeliyiz bize yardım“ diyerek dileniyor.
Kenti içinde her geçen gün artan sığınmacılara Bodrumlular, çocuk bezi, battaniye, yardım, gıda desteği, para veriyor. Öte yandan bazı vatandaşlar sığınmacıların en yoğun bölgelerden alınarak devlet tarafından daha insani koşullar sağlanmasını istiyor. Turistlerin, Suriyelilerin yürek burkan halleri nedeniyle otellerinden çıkmak istemediğini iddia eden vatandaşlar turizmin bu durumdan olumsuz etkilendiğini belirterek çözüm bulunması için imza kampanyası başlattılar. Vatandaşlar sığınmacıların turistlerin bulunduğu bölgelerden alınıp daha medeni koşullar sağlanması gerekir dedi.
BİZE ULAŞIN