Muğla’da Dev Proje İçin İmzalar Atıldı

Muğla’da Dev Proje İçin İmzalar Atıldı
Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yaşlılara özel 112 aparattan oluşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi projesi için imzalar Muğla’nın Ortaca ilçesinde atıldı.
Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Başkan yardımcısı Hüsamettin Karaşahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muğla’nın Menteşe İlçesi Ortaköy Mahallesinde yapılacak olan yaşlılara özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi için, inşaatı yapacak olan firma ile Ortaca Esnaf odası binasında sözleşme imzaladı.
Ramazan Bayramından sonra inşaatına başlanılacak olan yaşlılara özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi veren Ayyıldız; “Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı olarak, Muğla ilinde 112 Apart’lık yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezi yapılması için Ortaca Esnaf Odasında toplandık. Yapılacak olan inşaatın sözleşmesini imzalamak üzere bir araya geldik, sözleşmemizi imzaladık Allah nasip ederse bayramdan sonra inşaatımıza başlayacağız. Bu tesiste 112 apart olacak, her apart 42 metre kare, yine her apart’ın bir yatak odası, bir salonu olacak. Burada yapılacak olan etkinliklere göre içerisinde yüzme havuzu olan, sinema salonu olan güzel bir bakım evi yapmak üzere yola çıktık. Doktoru, hasta bakıcısı, hemşiresi ile Annelerimiz, Babalarımız, yaşlı insanlarımız odamız sayesinde bu tür bir hizmet almış olacak. Türkiye’de 82 birliğimiz var. 82 birliğin içerisinden Muğla odalar birliği olarak Türkiye’de ilk yaşlı bakım evi ve rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezi yapılıyor. 18 Trilyon civarında maliyeti olan bir proje, bu maliyet yanında en önemlisi yaşlılarımıza sahip çıkmak’’ dedi.
BİZE ULAŞIN