Köyceğiz’de Öğrencilere Bedava Kurs

Köyceğiz’de Öğrencilere Bedava Kurs

  • Muğla
  • Perşembe 09.07.2015 12:08
Köyceğiz Belediyesi, Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Aykut Oray Kültür ve Sanat Merkezi’nde Okul tatil olunca öğrencilere, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek dil kursu ve el becerelerini geliştirme kursları verecek.
Köyceğiz Belediyesi öğrencilere, yabancı dil, karakalem resim, taş boyama, keçe, bileklik ve kolye yapımı eğitimlerini bedava verecek. Yaz tatili boyunca sürecek ücretsiz kurslara 8-16 yaş grubu öğrenciler katılabilecek.
AK Partili Belediye Başkanı Kamil Ceylan; “Yıl boyu yaptığımız sanatsal ve sosyal etkinliklerimize her gün bir yenisini ekleyerek devam ediyoruz. Yaz sezonu başlamasıyla birlikte tarihi konağımız ziyarete gelen turistlere 12 dalda iş ve sanat atölyemizin ürünlerini sergileme fırsatız oluyordu. Şimdi de tatile giren öğrencilerimizi üretimle ve sanatla buluşturuyoruz. İş ve sanat atölyelerinin pratik eğitim programlarını hazırlayarak çocuklarımızı sanata karşı duyarlı olmaya ve üretime dönük el becerilerini tecrübe etmelerini amaçlıyoruz. Yabancı dillerde de destek programları hazırladık bütün bir yaz bu kurslarımız ve sergilerimiz devam edecek” dedi.
BİZE ULAŞIN