Muş’ta AK Partili Milletvekili Mehmet Emin Şimşek Mazbatasını Aldı

Muş’ta AK Partili Milletvekili Mehmet Emin Şimşek Mazbatasını Aldı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili olarak seçilen Mehmet Emin Şimşek mazbatasını aldı.
7 Haziran genel seçim sonuçlarına göre AK Parti’den Muş Milletvekili seçilen Mehmet Emin Şimşek, bugün mazbatalarını aldı. Muş Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle İl Seçim Kurulu Başkanı Mesut Şengönül, milletvekili seçilen Şimşek’e mazbatasını vererek tebrik etti. Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Başkanı Namık Ergün, Merkez ilçe Başkanı Halil Subaşı ile çok sayıda partili ve vatandaşlarında katıldığı törende bir konuşma yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, birlik ve beraberlik mesajları vererek Muş’un hizmete ihtiyacının olduğunu söyledi. Muş’a güzel hizmetler yapmak için gayretle çalışacaklarını ifade eden Şimşek, “Muş’umuza ülkemize tüm bölgeye hayırlara vesile olmasını diliyoruz Allah’tan. Allah bizleri utandırmasın. İnşallah hep beraber el ele ülkemiz için ilimiz için ne gerekiyorsa hizmet etmeye mecburuz zaten, edeceğiz. Güzel şeyler yapmak için gayret edeceğiz. Muş’umuzun tabi ki ihtiyaçları vardır. Öncelikleri belirleyeceğiz, el ele vererek bir araya gelerek doğrusu nedir ne yapmamız lazım bu konuda gayret edeceğiz. Mazbataya Ramazan ayının ikinci günü, Cuma günü aldık. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.
Gazetecilerin koalisyon sorularını yanıtlayan Şimşek, “Şuanda bizim bu konuda belirleyeceğimiz bir hususumuz yok. Salı günü meclis açılacak, meclis başkanı ve divan teşkil olacak. Daha sonra görevlendirme yapılacak. Ama şuna inanınki ülke hükümetsiz kalmaz. Koalisyon kurulur inşallah güzel hizmetlerde yapar” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmadan sonra AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ve beraberindeki heyet ile Vali Vedat Büyükersoy, Cumhuriyet Başsavcısı ve Vali Yardımcılarını ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN