Muş’ta Gazi Ve Şehit Ailelerine Ramazan Ayı Hediyesi

Muş’ta Gazi Ve Şehit Ailelerine Ramazan Ayı Hediyesi
Muş’ta Ramazan ayı dolayısıyla bir alışveriş merkezi Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne alış veriş çekleri verdi.
Muş’ta aktif çalışmalarıyla dikkat çeken Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne yoğun ilgi gösteriliyor. Şehir merkezinde faaliyet gösteren bir alış veriş merkezi, derneğe alış veriş çekleri verdi. Daha önce birçok iş adamı, hayırsever ve esnafın gazi ve şehit ailelerine katkıda bulunduğu belirten Dernek Başkanı Emrullah Zeki Aktaş, verilen alışveriş çeklerini ihtiyaç sahiplerine teslim edeceklerini söyledi. Yapılan yardımları dernek aracılığıyla Muş’ta ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirten Aktaş, “ilimizde birçok iş adamı, esnaf ve çeşitli kuruluşlarla birlikte hayırseverlerin derneğimize yaptığı yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Bu işi gönülden yapıyoruz. Birçok üyemizde gönüllü olarak bu faaliyetlerde yer alıyor ve gönüllü olarak çalışıyor. Bizde gücümüz yettiği kadarıyla dernek olarak ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bir köprü olmaya devam edeceğiz. İhtiyaç sahiplerine verilmek üzere alış veriş çekleri veren işadamı Nimet Çelik’e teşekkür ediyoruz” dedi.
“KÖY OKULLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”
Köy okulları için başlattıkları kitap kampanyasının her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Aktaş, özellikle büyük şehirlerden destek geldiğini ifade etti. Hedeflerinin 20 köy okuluna ulaşmak olduğunu bir daha hatırlatan Aktaş, “Yaklaşık 4 ay önce kurulan derneğimiz sayesinde birçok sosyal faaliyetlerde bulunmuştuk. Bunların en önemlisi ve en kıymetlisi köy okulları için başlattığımız kitap kampanyası olduğunu bir daha hatırlatmak istiyoruz. Çünkü köy okullarımızın çok ciddi kitap ve kitaplık eksiği var ve bunlara şahit olduk. Bu nedenle biz bu projeyi devam ettireceğiz ve kısmet olursa hedefimiz olan en az 20 köy okuluna ulaşmaktır. Bu bağlamda özellikle ülkemizin değişik illerinden kitap ve oyuncak gönderen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN