Muş’ta Yaz Spor Okulları Start Aldı

Muş’ta Yaz Spor Okulları Start Aldı
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tüm branşlarda açtığı yaz spor okullarına toplam bin öğrenci kayıt yaptırdı. Açılışı yapılan yaz spor okulları için kayıtların devam ettiğini belirten İl Müdürü Ali Kartal, ailelerden duyarlılık beklediklerini söyledi.
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tüm spor branşlarında yaz spor okullarının açılışını yaptı. Toplam bin öğrencinin kayıt yaptırdığı yaz spor okullarının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Muş Şehir Stadyumunda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, şube müdürleri, antrenörler ve kursiyerler katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği yaz spor okullarına ciddi bir başvurunun yapıldığını belirten Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, kayıtların devam ettiğini ve daha fazla kişiye ulaşmayı planladıklarını söyledi. Yaz spor okuluna katılan tüm öğrencilerin masraflarının karşılandığını ve gerekli tüm desteklerin verildiğini ifade eden Kartal, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kurslara şu ana kadar bin öğrenci kayıt yaptırmış durumda. Malumunuz 29 Haziran olması sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz spor okullarının açılışını yapmaktayız. Yaz spor okullarına katılacak olan öğrencilerin bir kısmıyla burada temsili bir açılış yaptık. Onlara tişört ve şapka dağıtımı yaptık. Şu ana kadar okullarımız için bin kişi başvuru yaptı. Başvuruları almaya devam ediyoruz. Bu sayının bir hafta sonra iki bine çıkmasını umut ediyoruz. Yüzme hariç bütün branşlarda spor okulumuz var. Basketbol, futbol, judo, tekvando, güreş, jimnastik ve daha birçok dalda eğitimler vereceğiz çocuklarımıza. Toplamda 14 tane kurs açmış bulunmaktayız çocuklarımız için. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızla amaçladığımız şey şu; gençlerimiz yaz tatillerini iyi değerlendirsinler. Vakitlerini internetle geçireceklerine daha sosyal aktiviteler yapmaları ve zamanlarını dolu geçirmelerini diliyorum” dedi.
“YAZ SPOR OKULLARI ÇOCUKLAR İÇİN BİR AVANTAJDIR”
Çocukların daha da sosyalleşebilmeleri için bu okulların büyük bir fırsat olduğuna vurgulayan Kartal, “Velilerden ricam çocuklarını bu kurslara yönlendirsinler. Buraya gelen velilerimize bu kursları komşularına ve yakınlarına söylemeleri ricasında bulunduk. Kız, erkek fark etmez, yeter ki veliler duyarlı olsun ve çocuklarını getirsinler. Çocuklarının sosyalleşmesi için bu avantajı kullansınlar. Kurslara ilgi gösteren bütün velilerimize çok teşekkür ediyorum ve çocukların iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Kurslarımız 29 Haziran itibariyle başlıyor ve 1 Eylül’de de sona erecek” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN