İftar Çadırında Bin 500 Kişi İftar Yapıyor

İftar Çadırında Bin 500 Kişi İftar Yapıyor
Nevşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.
Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirli vatandaşların nezih bir aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına vatandaşların yanı sıra, Nevşehir’ deki Irak ,Suriye ve Afganlı mülteciler büyük ilgi gösterdi.
Nevşehir Belediyesi’nin aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları tas kebap, mercimek çorbası, pilav, salata ve lokma tatlısı ile süslenen iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen imam hatip tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı. akşam ezanının okunmasının ardından yapılan dua ile vatandaşlar, ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.
Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasından her gün 1500 civarında kişinin yararlanması hedefleniyor.
BİZE ULAŞIN