Nevşehir’de İl Spor Merkezlerinin Açılışı Yapıldı

Nevşehir’de İl Spor Merkezlerinin Açılışı Yapıldı
Nevşehir’de İl Spor Merkezlerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende minik sporcular gösterileri ile izleyicilerden alkış aldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nce çocuk ve gençler ile engelli bireyleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl uygulanan İl Spor Merkezlerinin açılışı yapıldı. Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, antrenörler,veliler ve genç sporcular katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören daha sonra halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Açılış töreninde daha sonra Cimnastik ve Taekwando branşlarındaki minik sporcuların gösterisi ilgiyle izlendi. Tören yapılan geçiş töreni ile son buldu.
21 branşta il genelinde 4 binden fazla öğrencinin katıldığı kursların 2015-2015 eğitim-öğretim dönemi açılışına kadar süreceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN