Nevşehir İl Müftülüğü Ve Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi’nden İyilik Sofrası

Nevşehir İl Müftülüğü Ve Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi’nden İyilik Sofrası
Nevşehir Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından İl Emniyet Müdürlüğü Topuzlu Han tesislerinde iftar programı düzenlendi.
İftara, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir AK Parti Milletvekili Murat Göktürk, MHP Milletvekili Mehmet Varol, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Murat Alkan, Nevşehir Adli Yargı Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Sevgi Evi Çocukları, engelli vatandaşlar ve hayırseverler katıldı.
Program, 2000 Evler Camii İmam-Hatibi Bilal Özkaya’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akabinde Ramazan Tanıtım Filmi ve Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Filmi izletildi. Akşam ezanının okunması ile birlikte davetliler dua ile oruçlarını açtılar.
Programda konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk, davete katılanlara teşekkür ederek, katılımın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Müftü Öztürk; “Ramazan Kur’an ayı, gufran ayı, Rahmet ve mağfiret ayı olduğu gibi, birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma ayıdır. Biz burada bunun canlı misalini yaşıyoruz. Amir memur, fakir zengin, büyük küçük bir sofrada iyilik sofrasında toplanmış bulunuyoruz. Bu manzaradan dolayı Allah’a şükrediyor, başta bizi yalnız bırakmayan Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve Başkanlık Temsilcisi Daire Başkanımız olmak üzere Teşekkür ediyorum. Ayrıca iyilik soframızın sponsoru hayırsever iş adamı Duran Özaltın beye teşekkür ediyor, hayrının kabulünü niyaz ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Murat Alkan’a Müftülük tarafından hazırlanan plaketini, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan takdim etti.
BİZE ULAŞIN