Sözünü tuttu, şehit oldu

Sözünü tuttu, şehit oldu

Şehit Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine’nin annesi Ayşe Mine hem ağlıyor, hem anlatıyor: Küçüklüğünden beri ‘Ya asker, ya polis olacağım. Vatanım için şehit düşeceğim’ diyordu. Oğlum söylediği gibi şehit oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminde oğulları Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'yi şehit veren Adanalı Mustafa-Ayşe Mine çifti, o günü anlatırken gözyaşlarına boğuluyor. Canlarından çok sevdikleri oğullarını şehit veren Mine ailesi, her dakika üniformasını koklayıp hasret gideriyor. Her an oğluyla yaşadığını anlatan şehit annesi Ayşe Mine, "Aradan bir yıl geçti ama acısı yüreğimizden hiç çıkmıyor" diyor.

VATAN AŞKIYLA DOLUYDU
Hain darbe gecesi oğluyla saat 12'de görüştüğünü belirten şehit annesi, "Oğluma durumu anlattım. Bana 'Ben de bilmiyorum. Seni arayacağım' dedi ve telefonu kapattı. 3 gün sonra şehadet haberini aldık. Oğlum vatan aşkıyla doluydu. 'Vatana canım feda' der başka bir şey demezdi. Vatanı için şehit oldu. Onunla gurur duyuyoruz. O bizim gözbebeğimizdi" diye konuşuyor.

AİLELERİYLE GÖRÜŞMESİNLER
Oğlunun adının bir okulda yaşatıldığı için mutlu olduğunu dile getiren şehit babası Mustafa Mine ise, "Bizim tek isteğimiz bu kutsal vatan için canlarını veren çocuklarımız unutulmasın. Oğlumu ve diğer evlatlarımızı şehit eden o vatan hainlerine en ağır ceza verilmesini istiyoruz. Biz onsuz yaşıyoruz. Hainler aileleriyle cezaevinde görüşüyorlar. Aileleriyle görüşmelerini istemiyoruz" diyor.
BİZE ULAŞIN