''i30CW'' Türkiye'de

Hyundai'nin Avrupalılar için Avrupa'da geliştirdiği i30'un yeni modeli i30CW'nin Türkiye'de 32 bin 946 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu bildirildi.

  1. Haberler
  2. Otomobil
Çarşamba 21.10.2009 16:56 ABONE OL
Hyundai'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hyundai'nin son iki yıldır tüm dünya çapında ödül kazanan modeli i30'un, geniş hacim arayan ailelere üstün konfor ve fonksiyonelliği sunduğu model olan i30 crossoverin, çok yönlü kullanımı sayesinde aileler için vazgeçilmez otomobillerden biri olacağı bildirildi.

Tasarımı ve boyutları itibariyle uzatılmış bir i30 olarak kabul edilebilecek i30CW'nin ön tasarımının i30 ile aynı çizgileri taşıdığı, boyutları sayesinde 415 litrelik bagaj hacmiyle 75 litre daha fazla yükleme alanı sunduğu, arka koltukların tam olarak yatırıldığında hacim 1395 litreye kadar çıktığı ifade edildi.
Açıklamada şu bilgiler verildi:

''Hyundai i30CW Türkiye'ye, 1,6 litre hacmindeki benzinli ve dizel motor seçenekleriyle ithal ediliyor. İki motor seçeneği de isteğe bağlı olarak 5 ileri manuel ya da dört kademeli tam otomatik şanzıman seçeneğiyle alınabiliyor.

Hyundai i30CW, Team ve Mode olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satılıyor. Team paketinde EBD destekli ABS frenler, aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri, sürücü, ön yolcu ve yan havayastıkları, ön ve arkada perde hava yastıkları, park mesafe kontrol sistemi, manuel klima, dijital bilgi ekranı, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar sunuluyor.

Mode paketindeyse tüm bu donanımlara ek olarak boyun yaralanmalarını önleyen aktif ön koltuk başlıkları, elektronik kontrollü klima, bagaj içi sabitleme filesi, sürücü koltuğu bel destek ayarı, bagaj bölümünde güvenlik ağı ve 12 Voltluk elektrik soketi, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, elektrik kumandalı arka kapı camları, ön cam buz çözücü, yağmur sensörü, elektrikli katlanabilir sinyal lambalı dış dikiz aynaları yer alıyor.

Hyundai i30CW'nin fiyatları motor ve donanım seçeneğine göre 32,946 TL ile 44,056 TL arasında değişiyor.''

BUGÜN NELER OLDU