Yeni Doblo Start&Stop teknolojiyle yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlıyor

Fiat Doblo'nun motorları otomobil rölantideyken motoru durduran Start&Stop mekanizmasıyla alınabiliyor. Bu teknoloji şehir içinde yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlıyor

Salı 28.09.2010
ABONE OL
Tofaş, 2000'den bu yana 1 milyon adet üretilen Doblo'nun yeni nesli için 400 milyon euro yatırım yaptı. 4390 mm'lik uzunluğa, 1845 mm'lik yüksekliğe ve 1832 mm'lik genişliğe sahip yeni Fiat Doblo, 2755 mm'lik aks mesafesiyle sınıfının en uzunu unvanına sahip. 790 litrelik bagaj hacmi sunan aracın ikinci koltuk sırası katlandığında yükleme alanı 3.200 litreye kadar genişletilebiliyor. Hem Cargo hem de Combi karoser seçeneklerine sahip Doblo'nun biri benzinli olmak üzere dört farklı motor seçeneği var. 1.4 litre 95 bg benzinli motor seçeneğinin yanı sıra 1.3 litre 90 bg, 1.6 litre 105 bg ve 2.0 litre 135 beygirlik 3 farklı Multijet motor, yeni Fiat Doblo'nun kalbini oluşturuyor. Dynamic, Elegance ve Premio adı verilen 3 farklı standart donanım paketiyle pazara sunulan Doblo'da Türkiye'ye özel bir renk seçeneği de eklendi. Türk kahvesi adı verilen rengin yanı sıra Türk tüketicilerin beklentileri göz önüne alınarak geliştirilen Premio donanım seviyesi de Türkiye'ye özgün. Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun üretilen yeni Fiat Doblo'nun motorları otomobil rölantideyken motoru durduran Start&Stop (Çalıştır&Durdur) mekanizmasıyla alınabiliyor. Bu teknoloji ile donatılan Doblo versiyonları şehir içinde yüzde 15'e varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınımı değerleri sunabiliyor.

Fiorino'da ESP ve Hillholder standart
Fiat Fiorino'ya yeni güvenlik donanımları eklendi. Fiat Fiorino'nun otomatik şanzımanla kombine edilmiş dizel motorlu versiyonlarında artık ESP ve Hillholder sistemi standart olarak sunuluyor. Fiat Fiorino; Actual, Active, Dynamic ve Emotion donanım paketlerine sahip.