Opel'e dizel-otomatik Mokka dopingi!

Opel Türkiye'nin otomatik şanzımana sahip dizel motorlu ürün gamını genişliyor.

Opel'e dizel-otomatik Mokka dopingi!
Marka uzun süredir beklenen dizel-otomatik Mokka'yı Türkiye'de piyasaya sürdü. Opel Türkiye, 1.6 CDTI otomatik Mokka'yla hitap ettiği müşteri kitlesini genişleterek satışlarını 5 kat arttıracak.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Mokka'da yer alan 1.6 CDTI motorla segmentinin en güçlü dizelini sunduklarını belirterek, "1.6 CDTi motor, Mokka'nın satış rakamlarını yukarıya taşıyacak. Dizel otomatik Mokka satışlarımızı 5 kat artırarak 5 bin adetlere ulaşacağımızı öngörüyoruz" diye konuştu.

Dizel ve otomatik kombinasyonunun diğer modellere konulmasıyla daha da güçleneceklerini söyleyen Keklik, bu yıl 50 bin adetlik satış ve yüzde 6 pazar payı hedeflediklerini belirtti.

Özcan Keklik, otomatik vitesli 1.6 CDTI motor seçeğinin yılın ikinci yarısında Insignia ve Astra modellerine ekleneceğini kaydetti

100 km'de 4.3 lt tüketiyor

Opel Mokka'da yer alan 1.6 CDTI motor, 136 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. Araç 100 kilometrede ortalama 4.3 litre yakıt tüketiyor. Mokka'nın maksimum sürati 190 km/s. Aracın fiyatı 81 bin liradan başlıyor.

Mete Tansu / Vatan
BİZE ULAŞIN