Adını İtalya’nın en yüksek dağ geçidinden alıyor

Alfa Romeo’da yeni dönemi simgeleyen model ailesinin ikinci üyesi olan Stelvio, Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın ilk SUV aracı adını İtalya’nın en yüksek dağ geçidi olan Passo dello Stelvio’dan alıyor

Adını İtalya’nın en yüksek dağ geçidinden alıyor
Alfa Romeo tarihindeki ilk SUV modeli Stelvio, Türkiye'de 430 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Stelvio, premium SUV segmentinde dengeleri değiştirecek tasarım özellikleri, sürüş dinamikleri, verimli ve güçlü motoru ile teknolojik donanımlarıyla ön plana çıkıyor. Alfa Romeo Stelvio'da bulunan 2.0 litre hacmindeki benzinli motor, 280 bg güç ve 400 Nm tork üretiyor. Gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen Q4 adlı 4x4 sistemiyle donatılan Stelvio, sınıfının en iyi değerine imza atarak 0'dan 100 km/s hıza tam 5,7 saniyede ulaşıyor. Son hızı 230 km/s olan 2.0 litre benzinli Alfa Romeo Stelvio, 100 km'de ortalama 7.0 litre yakıt tüketiyor. İtalya'nın en yüksek dağ geçidi olan Passo dello Stelvio'dan adını alan, Alfa Romeo'nun ilk SUV modelinde, süper spor otomobilleri aratmayacak yüksek mühendislik ürünü karoser yapısı dikkat çekiyor. Şanzımanla dört tekerlekten çekiş sistemini birbirine bağlayan bağlantı elemanlarında karbon fiber kullanımıyla hafifliği desteklenen Stelvio'nun yürüyen aksamında, çamurluklarında, kapılarında, motor kaputunda ve bagaj kapağında kullanılan yüksek alüminyum seviyesi de kendi sınıfındaki SUV'lar arasında fark yaratıyor. Alfa Romeo Stelvio, 4.687 mm uzunluk, 1.903 mm genişlik ve 1.671 mm yükseklik verileriyle oldukça geniş ve ferah bir yaşam alanını, kompakt boyutlarla bir araya getiriyor.

Yenilenen 308 ile sınıf atlayacak
Peugeot, satışa sunulduğu günden bu yana 760 bin adet satan 308'i yeniledi. Yeni Peugeot 308, 91 bin 600 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'da satışa sunuldu. Bünyesinde barındırdığı teknolojiler ve sahip olduğu tasarımla yeni Peugeot 308 markanın sınıf atlama stratejisinde önemli bir mihenk taşı niteliğini taşıyor. Yeni Peugeot 308'in motor kaputunun altında 1.6 lt BlueHDi dizel motor ve "Uluslararası Yılın Motoru" ödüllü 1.2 lt PureTech Turbo benzinli motor görev yapıyor. Yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV modellerinde de kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemleri bulunuyor.

Opel X ailesinin
Opel'in SUV ve Crossover modellerini içeren X ailesinin en büyük üyesi Grandland X'in Türkiye satış fiyatları açıklandı. Yeni model 123 bin 600 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Grandland X'in Enjoy ve Excellence olmak üzere iki donanım seviyesi var. 2018'de ise en üst donanım seviyesi olan Ultimate gelecek. Grandland X'de1.2 lt turbo benzinli ve 1.6 lt dizel olmak üzere iki motor seçeneği bulunuyor. Opel X ailesinin diğer üyeleri Mokka X ve Crossland X'ten 20 cm daha uzun olan Grandland X, 514 litre bagaj hacmine sahip.

Ticarilerde iddiasını artırdı
Renault, satışa sunduğu Master Kamyonet versiyonu ile ticari araç ürün gamını güçlendirdi. Şasi kabin ve sac kasa olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan Master Kamyonet'in, ayrıca farklı uzunluklarda, 3.5 ton yükleme kapasitesine sahip tek ve çift kabin seçenekleri mevcut. 2.3 dCi 125 bg dizel motor ve 6 ileri manuel vites kutusu ile satışa sunulan Master Kamyonet'in şasi kabin versiyonları 82 bin 700 TL'den, sac kasa versiyonları ise 86 bin 200 TL'den başlayan fiyat etiketine sahip. Master Kamyonet, Elektronik Denge Sistemi (ESP), Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Römork Savrulma Önleyici ve Extended Grip (Yol Tutuş Desteği) gibi önemli güvenlik donanımları ile ön plana çıkıyor

Citroen'den Opel X ailesinin SUV atağı
Citroen'nin yeni model atağının SUV temsilcisi C3 Aircross, Türkiye'de satışa sunuldu. C3 Aircross, iç hacmi, modüler tasarımı, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu ve segmentinde tek açılır panoramik cam tavanıyla öne çıkıyor. Citroen C3 Aircross'da son 3 yıldır kendi segmentinde "Yılın Motoru" ödüllü 1.2 PureTech 110 bg turbo benzinli otomatik ve 1.6 BlueHDi 100 bg dizel motor düz vites seçenekleri bulunuyor. C3 Aircross, 85 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile çok çeşitli kişiselleştirme imkanları sunuyor. C3 Aircross'un fiyat etiketi 105 bin TL'den başlıyor.
BİZE ULAŞIN