2010'un alternatif şıkları

Bu yıl da her yıl olduğu gibi basının karşısına çıkan herkes, birbirinin karbon kopyasıydı. Biz de 2010'da giyim kuşamıyla diğerlerinden ayrılıp, ilham kaynağı olanları seçtik

Ece Sükan
Tüm dünya Ece Sükan'ı stil ikonu ilan etmişken, onsuz bir şık listesi mümkün görünmüyor. Sükan'ın her kıyafetinde insan detaylara dalıp, her parçayı teker teker inceliyor. Ece Sükan profesyonel bilgisini, kişisel zevkiyle birleştirince ortaya harikalar çıkıyor.

Ömer Karacan
Yıllar yılı gençlik idolümüz sıfatını kaybetmeyen Ömer Karacan, bu yıl özgün parçaları gardırobuna katarak stil idolü bayrağını da taşımaya başladı. Son olarak ceketin içinde kullandığı desenli gömleği ile Ömer Karacan'ı daha uzun yıllar takip edeceğimiz kanıtlandı.

Haluk Akakçe
Yeni sanat güneşimiz Haluk Akakçe'nin videoları gibi kılık kıyafeti de fazlasıyla özgün, fazlasıyla yaratıcı. Garip kostümlerini tamamladığı ve her daim yanında taşıdığı Pug cinsi köpeğiyle Akakçe kesinlikle ortalama değil.

Ayşe Boyner
Yeni neslin takip etmesi, dahası örnek alması gereken isimlerin başında, Ayşe Boyner geliyor. Artık insanlar moda çekimlerinden arak ikoncanların peşini bırakıp, gerçekten tarza oynayan kadınları takibe başlasa ne iyi olacak. Bu dileğimizin 2011'de gerçekleşmesi umuduyla.

Özben Önal Yüksel
Ablası Özlem Önal'ın pırıltılı duruşunun yanında Türk basınının çok da ilgisini çekmeyen Özben Önal, aşina olmadığımız 'iddiasız şıklık' konseptini harika taşıyor. Üç kız annesi olup, büyük kızıyla aynı kıyafetleri giyebilecek bir moda anlayışına sahip olan Önal, sıradışı stiliyle alternatif listesindeki yerini alıyor.

Edvina Özyeğin
Günlük hayatında Converse ayakkabıdan şaşmayan Edvina Özyeğin, ağır topların buluştuğu balolara bile farklı tarzını yansıtan kıyafetlerle katılıyor.

Bettina Machler
Geçen sezonun parçalarını bile sonsuz bir özgüvenle kullanan Betina Machler, elini attığı her şeyi, sorgulanmayacak kadar hoş bir hale getirme yeteneğine sahip. Böyle özel bir yetenek de ancak ve ancak alternatif şıklar listesinde takdir görebilirdi.

BUGÜN NELER OLDU