'Bizim Tony' bu kez ekibiyle iş başında

Ünlülerin spor hocası Tony Hill, Hillside spor merkezi ortaklığında yeni bir proje şekillendirdi. Altı haftalık bir kamp olan 'Tri-action'; spor, beslenme ve dinlenme üzerine kurgulanmış. Hill'e göre amaç kilo vermek, düzgün görünmek değil, yeni bir yaşam biçimini benimsemek olmalı

Doğruyu söylemek gerekirse, ben şu son dönemde ortaya çıkan fitness, beslenme, pilates fetişlerine biraz mesafeliyim. Evet, sağlıklı beslenmek, spor yapmak çok çok önemli ama insanları bunu yönlendirmek, ilgi çekmek için olayın posasını çıkarmayı doğru bulmuyorum. Spor hocası Tony Hill de son dönemde adı sıkça duyulan bir isim. 'Triceps'i ona borçluyum' haberlerinde onun ismi var! Oldukça sempatik ve esprili bir kişililk olan Tony'yle buluştuktan sonra bu adamın ve ekibinin başarısının farklı bir noktası olduğunu anlamış oldum. Tony'le buluşunca aklıma ilk gelen soru "ABD Indianapolis doğumlu eski bir şarkıcının İstanbul'da ne işi vardı?" oldu. Cevap basitti: "Kurtuluş doğumlu eşim Karen'in ailesi artık yaşlandı. İki çocuğumuzla buraya gelmeye karar verdik." Jackson biraderlerin zamanında şarkı söylemeye başlayan Hill, Türkiye'de bu kadar ünlü olacağını tahmin ediyor muydu acaba? "Taksim'de bir ara şarkı söyledim, çünkü seviyordum. Ama asıl tutkum başkaydı. Buraya ünlü olmak için gelmedim. Olaylar böyle gelişti. Bir gerçek var ki, buraya gelirken, 'Bir fark yaratacağım,' diyerek gelmiştim. Bir vizyon, bir konsept yaratmak istiyordum." Ünlülerle çalışan Hill, adını ilk olarak Kıvanç Tatlıtuğ'un 'baklava'larıyla duyurmuştu. "Diğer ünlülerden kim iyi çalışıyordu?" diyerek devam ettik: "Bir erkek, bir kadın ismi istiyorsan Kıvanç Tatlıluğ'u ve Sibel Tüzün'ü söylerim. İkisinin de olaya kendilerini adamaları hoşuma gidiyor. Ancak yine şuna dönmek lazım. Bu hayat stilinin tepeden aşağı inmesi önemli. Çok güzel, çok iyi görünen kadınlar yaratmak istiyoruz ama yeni projelerle sporu yaygınlaştırmak tepe noktamız."

PROGRAMA KATILANLARA EV ÖDEVİ VERİLİYOR
İşte bu noktada Tony ve Hillside spor merkezi işbirliği ortaya yeni bir proje çıkarmış: Hillside Tri-action. Kısa zamanda fit bir vücuda sahip olmanızı hedefleyen; fitness, beslenme ve dinlenme üzerine kurgulanan bu sistemde ideal spor, beslenme, dinlenme ve motivasyon unsurları birleştiriliyor. Altı hafta süren, 1850 dolar olarak fiyatlandırılan Hillside Tri-Action Camp'a parayı bastıran giremiyor! (İlk etapta yer kalmamış!) Küçük bir grupla çalışmanın daha efektif sonuçlar vereceği düşünülerek, grup 10 kişiyle sınırlandırılmış. Kamp programı boyunca bazı kurallara uymanız, kamp öncesinde ise tüm bunlara uyacağınızın taahhütünü vermeniz gerekiyor. Program kapsamında, haftanın üç günü spor yapmanız, haftanın iki günü ise size özel verilecek ev ödevinizi tamamlamanız gerekiyor. Spor-beslenme uzmanının hazırladığı diyet programına uymanız şart.

ASKERİ DİSİPLİNLE ÇALIŞTIRIRIM
"Size açı çektirir, askeri disiplinle çalıştırırım. Günün sonunda ise mutlu ayrılırsınız," diyerek çalışmalarını tanımlayan Hill, Türkiye'nin fitness yolcuğuluyla ilgili şu tespitleri yapıyor: "ABD'de spor ve spor mentalitesi doğuştan gelen bir şey. Türkiye'de bu işler yeni doğan bir bebek gibi. Sağlıklı yaşamı, iyi beslenmeyi bir felsefe gibi düşünmek lazım. Şimdi ben size 'Her gün şu elmayı ye, 10 kilo vereceksin,' desem olmaz. Eğer öncelikli hedef kilo vermek olursa, başkasını zengin eder, aynı kiloda kalırsınız!"

103 KİLODAN 73'E İNEN DİYETİSYEN
Hillside Tri-Action projesinde, Hill kadar dikkat çekici bir diğer isim de Cenk Özyılmaz. 'Trio'nun spor-beslenme uzmanı, Samsunlu 23 yaşındaki Özyılmaz'ın ablası da diyetisyenmiş. Bakmış bu alanda pek erkek yok. Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'ne girmiş. Kendisi de bir zamanlar +100 kulübünün üyesi olan Özyılmaz, şimdi 70 kilo civarında. Özyılmaz'ın kamp için yol haritası şöyle: - Eğer kişi antrenmanını sabah yapıyorsa, antrenmandan 30-40 dakika önce bir elma yemesi öneriliyor. Bunun sebebi, enerji vermeye, şeker seviyesini dengelemeye, metabolizmanın çalışmasına yardımcı olması. - Antrenmanın akabinde kişinin hemen ana öğününü yemesi öneriliyor. Protein ağırlıklı; et, tavuk ya da balık ve iyi karbonhidrat; haşlanmış patates, pirinç ya da bulgur. - Genel olarak beslenme prensibi, sabah krallar gibi bir kahvaltı, öğlen prensler gibi, akşam ise fakir gibi yemek yenilmesidir. - Kamp süresince süt ürünlerinin tercih edilmemesi öneriliyor. Alkol kesinlikle yasak. - Akşam meyve yerine salatalık gibi besinlerin tüketilmesi, ancak illaki meyve yemek isteniyorsa, glisemik indeksi düşük olan meyvelerin tercih edilmesi öneriliyor. (Çilek, elma gibi.)

BİZE ULAŞIN