80'liler çekildi 90’lılar geliyor

Gece hayatını takip edenler aşinadır, son zamanlarda bir Mert Vidinli rüzgarı esiyor eğlence sektöründe. Richie Rich partilerinin yaratıcısı olan Vidinli kış aylarında İstanbul'da yaptığı partileri yaz sezonunda Çeşme ve Bodrum'a taşıdı. Eğlence jargonuyla söylersek; ortalık yıkıldı! Vidinli eğlenceli bir gece hayatı için tüm tüyoları verdi

Eğlence hayatına yakın olanlar Mert Vidinli'yi iyi bilir. Vidinli, Türkiye'de eğlencenin nabzını en iyi tutanlardan, o bir parti gurusu... Geçtiğimiz yıl en çok konuşulan partilere o imza attı. Ortağı Çağla Gürsoy ile birlikte düzenledikleri Richie Rich partilerini neredeyse bilmeyen kalmadı. Aslında sadece parti organizatörü değil Vidinli, aynı zamanda Blackberry'nin marka elçisi. Gündüz toplantıdan toplantıya koşuyor gece olunca da müzikle, eğlenceye doyuyor. Vidinli'yle, bu yaz İstanbul'da eğlence hayatının nasıl geçtiğini, en çok Bodrum mu yoksa Çeşme'nin mi popüler olduğunu, yazın içkisini, mekanlarını ve en çok gezenlerini konuştuk.
- Önce bu yazın değerlendirmesini yapalım. Hem Bodrum hem Çeşme'de partiler verdiniz. İkisini kıyaslar mısınız?
- Çeşme'nin ulaşımı kolay. Cebi kabarık, keyfine düşkün olanlar deniz uçağıyla bir gün orada, ertesi gün şurada eğlendiler. Ama yıllık iznini koparıp sadece 3-5 günü olanlar yüksek oranda Çeşme'yi tercih etti. Pazar ve pazartesi gecesi Çeşme'deki Paparazzi'de ünlülerin de akın ettiği canlı müzik geceleri çok ses getirirdi. Öyle ki iki dubleyi geçen sanatçılarımız da egolarını sıfırlayıp kendini konuk sanatçı olarak sahnede buldu. Emre Altuğ, Şebnem Ferah, Serdar Ortaç, Bengü ve Yalın... Aklınıza kim gelirse bedavadan dinledik, bedavadan dans ettik. Aslında popun kralları, kraliçeleri dev konserler dışında binlere değil de yüzlere de söyleseler... Biraz kırsalar sahne ücretlerini, güzel olmaz mı?
- 'İstanbul'dan geldim havalıyım, cakamı satarım,' diyene ekmek de yok dostluk da! Nasıl başardınız İzmirlilere kendinizi sevdirmeyi?
- Çeşme'de işler istediğin gibi yürümüyorsa sorun sendedir, müşteride değil... İstanbul ve Ankaralılar Çeşme'yi istediği kadar fethetsin, eğlencenin fitilini ateşleyen yine İzmirli gençler. İlk önce ara sokaklardaki mekanlarda kendini biraz göstereceksin. Örneğin Sobe'den gir Tapu'dan çık, Göz'de otur Bubi'de kop, Sereserpe'de güneşlen, Nar'da arkadaşınla lakırda, Yaya ve House 44'de barmeni, garsonu tavla... Kısacası İzmirliyi tavlamanın yöntemlerini geliştir. Lokomotif İzmirlileri arkana alırsan başarı kaçınılmazdır. Bir de İstanbulluların mekanları var; 7800, Bobou ve SupperClub gibi...
- 'Bodrum'u sosyete ünlüleri, Çeşme'yi oyuncular ve futbolcular tercih etti' diyebilir miyiz?
- Bodrum'da cemiyet tabir edilen sosyetikler aşık atarken onların burjuvazi takımından ayrı duranlar bu sene Çeşme'yi tercih etti. Oyuncular ve futbolcular... Bu sene 'Yalıkavak'ta yazlık almalıyız geliştikçe gelişiyor,' diyenler de arttı.
- En çok kimler geziyor?
- Bu yaz 80 kuşağının pabucu dama atıldı, ne varsa 90'lılar da var. Eğlencenin kurallarını ve trendlerini onlar belirliyor. Asla babadan kalma miras kıvamında eğlenmiyorlar. Şimdiki gençler kuralları baş aşağı ediyorlar. Dans etmeyi seven, rahat ve keyfine düşkün bir gençlik geliyor. İşte o gençliğin de lokomotif ünlüleri ve popüler isimleri var. Oğulcan Engin, Aslışah Alkoçlar, Erdoğan Demirören, Buse Terim, Derya- Ferhan Şensoy, Berfin Erdoğan gibi... Artık onlar eğleniyor. Onlar mekanların demirbaşı, onlar nereye gitse gençlik peşinden akın ediyor... Kısacası yeni jenerasyon eğlenmeyi bizden daha iyi biliyor... Bu sene 80 jenerasyonu ünlülerkendilerini St.Tropez, Ibiza ve Mikonos'a attılar... Gözlerden uzak eğlendiler.

BİZE ULAŞIN