Tatil SABAH, EMITT'teydi

Tatil SABAH, EMITT'teydi

19'uncusu düzenlenen turizm fuarı EMITT geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Fuarda Tatil SABAH'ın birinci yaş pastası da kesildi

  • Pazar Sabah
  • Cumartesi 25.01.2015
Türkiye'nin turizm tanıtımında önemli bir rol oynayan ve turizm alanında dünyanın en büyük beşinci fuarı kabul edilen Doğu Akdeniz, Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT'in bu yıl 19'uncusu gerçekleştirildi. Bugün sona erecek fuara 71 ülkeden 4 bin 500 kurum ve kuruluş katıldı. Fuara katılanlar birbirleriyle tanıtım yarışına girerken, fuarda tarih ve kültür turizminin yanı sıra kongre ve kış sporları turizmi de öne çıktı. Ayrıca yöresel lezzetler de büyük ilgi gördü. TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi'ndeki fuarda dört gün boyunca devam eden çeşitli etkinlikler ve şovlar renkli görüntülere neden oldu.

TATİL STANDINA BÜYÜK İLGİ

Bu ay birinci yaşını kutlayan Sabah Gazetesi'nin tatil ve turizm eki Tatil SABAH da standıyla fuardaydı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği standı ziyaret edenler arasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da vardı. Tatil SABAH'ın birinci yıl pastasını Sabah Gazetesi Ek Yayınlar Yönetmeni Şengül Balıksırtı ve editörü Meltem Fıratlı ile birlikte kesen Arıcı ve Şahin, Tatil Sabah'ın birinci yaş özel sayısını da inceleme fırsatı buldu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı, Türk turizminin önemli bir değişim süreci içine girdiğini belirterek, "Dünyadaki gelişmelerle eşgüdümlü olarak çevre ile uyumlu, rekabetçi ve sürdürülebilir politikalarla ülkemizin uluslararası alanda daha çok tanınması sağlandı" dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin de dünyada refahın artmasının ardından seyahat teknolojilerinin ve araçlarının gelişmesiyle insanların hareketliliğinin arttığına dikkat çekti. Kadir Topbaş ise EMİTT'i dünyanın buluşması olarak gördüğünü belirtti.
BİZE ULAŞIN