Büyükannesi sayesinde dünyanın en çok kazanan sporcusu

The Money ismiyle tanınan dünyanın en ünlü boksörü Floyd Mayweather, 1 milyar doları bulan servetiyle spor dünyasının en çok kazanan ismi. Çıktığı tüm maçları kazanan, 50 milyar dolarlık lüks araba filosuyla hemcinslerine kıskandıran sporcu ringlere büyükannesinin teşvikiyle çıktı

Büyükannesi sayesinde dünyanın en çok kazanan sporcusu
Sporla bire bir ilişkiniz ne olursa olsun, şatafatlı hayatlarıyla futbolcuların, F1 pilotlarının ve basketbol oyuncularının hayatlarını gazete sayfalarında takip ediyorsunuzdur. Transfer ücretleri günlerce tüm dünya basınına konu olan bu sporcular sahip oldukları tüm şöhrete rağmen Forbes listesinin 'En Çok Kazanan Spocular' listesinin ilk sırasında yer almaz. 2001-2012 yılları arasında bu listenin ilk sırasında golf oyuncusu Tiger Woods yer aldı. Ancak özel hayatıyla ilgili basına yansıyan skandallar yüzünden birçok sponsorluk anlaşmasını kaybeden Woods'un yerine elit sporu golften çok uzak olan sokak sporu boksun bir temsilcisi aldı.

TEK GİYİMLİK...

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni listede de durum değişmedi ve listenin ilk sırasında bir kez daha ünlü boksör Floyd Mayweather yer aldı. 1977 doğumlu ünlü sporcu, bir yılda tam 300 milyon dolar kazanarak dünyadaki sporcuların tamamını geride bıraktı. Mayıs ayında 'yüzyılın boks maçı' olarak nitelendirilen maçta, Manny Pacquiao'yu mağlup ederek 180 milyon dolar kazandı. Bu müsabakayla Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerinin hepsinin birden aynı anda sahibi olan Mayweather, 1 milyar dolara yaklaşan servetiyle The Money (Para) lakabını boşuna hak etmediğini ispatlıyor. 38 yaşındaki namağlup boksör, 48 maçta 48 galibiyete ulaşarak her geçen gün servetine servet kattı. Aldığı ayakkabıları yanlızca bir kez giyen, sadece iç çamaşırlarına ayda 6 bin 500 dolar harcayan Mayweather, spor konusunda ise çok disiplinli. Ünlü boksör her sabah 03.00'da kalkıp antrenman yapıyor. Onun bu noktaya gelmesinin ardından en çok büyükannesi bulunuyor. Babasını neredeyse hiç görmeden büyüyen ünlü sporcu Michigan'da ailesine bakabilmek için sayısız işte çalışıyor. Ancak ondaki boks yeteneğini büyükannesi fark ediyor. Mayweather'a sık sık "Sadece boksa odaklan, başarılı olmak için başka bir şey yapmana gerek yok" diyen büyükannesinin sözlerini dinleyen sporcu yavaş yavaş amatör bir sporcudan dünyaca ünlü profesyonel bir sporcuya dönüşüyor. Mayweather verdiği sayısız röportajda, "Annem uyuşturucu bağımlısıydı. Teyzem uyuşturucu iğne şırıngasından bulaşan AIDS virüsü yüzünden hayatını kaybetti. Bulunduğum hayata kavuşmam kolay olmadı" diyor. Babasının yokluğunda annesine ve büyükannesine bakması gerektiğini anlayan boksör, disiplinli çalışması sayesinde dünyanın en önemli sporcularından biri oldu. Kariyerindeki ilk günden itibaren çok sıfırlı kazançlara sahip olmayı hayal ettiğini söyleyen Mayweather, bu yıl bitmeden kariyerini sonlandırmayı ve hayatın tadını çıkarmayı planlıyor.

88 ARABASI VAR

Mayweather'ın lüks konusunda en büyük tutkusu otomobiller. Şu anda 50 milyon doları aşan 88 lüks otomobili bulunan Mayweather, bu tutkusuyla dünyanın en büyük otomobil koleksiyoncularının arasına da adını yazdırmış durumda. Garajındaki 3 Bugatti ve 1 Ferrari Enzo'nun değeri 10 milyon doları aşıyor. Mayweather, canı sıkıldıkça otomobil almasıyla ünlü. Miami'de bulunan evindeki araçların hepsi beyaz olan ünlü boksörün Las Vegas'taki evinde tuttuğu araçlar ise siyah. Bugatti'den, Rolls Royce'a, Ferrari'den Lamborghini'ye kadar şu an piyasada satılan tüm lüks araçlardan 2'şer 3'er tane alan ünlü boksörün, klasik sayılabilecek tek otomobili ise, 1996 yılında ilk sahip olduğu Mercedes S600.

SOSYAL MEDYA ŞOVU

Floyd Mayweather milyonlarca dolar değerindeki otomobil ve uçaklardan oluşan garajını sık sık sosyal medya üzerinden de paylaşıyor. Daha önce satın aldığı ultra lüks eşyaları her fırsatta sergileyen Mayweather'ın garajı özellikle medyada büyük yankı uyandırdı. Ünlü boksörün koleksiyonunda lüks arabalarla birlikte bir de 30 milyon dolarlık jet bulunuyor.

BİZE ULAŞIN