Kanser olduktan sonra kendi kıymetimi anladım

atv ekranlarında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Nazlı rolünde izleyeceğiz Müjde Uzman'ı. Geçen sene tiroid kanseri atlatan genç oyuncu artık her zamankinden iştahlı hayata. Sağlıklı besleniyor, öfkesine yenilmiyor. Hastalığın onu olumlu etkilediği düşüncesinde: "Yırttığım için daha mutlu bir insanım"

Kanser olduktan sonra kendi kıymetimi anladım
Çok yönlü, gencecik bir kadın Müjde Uzman. 31 yaşında. Üniversitede halkla ilişkiler okuduktan sonra pazarlama müdürlüğü de yapmış, şarkı sözü yazarlığı da. "Soyadımın hakkını vermek için çaba sarfediyorum" diyen güzel oyuncu meraklı, çalışkan, bir o kadar da becerikli. On bir senedir yalnız yaşıyor. Hayata duyduğu açlığın kaynağında kalbini kaplayan büyük bir korku yatıyor ama... O genç yaşta ölmekten çok korkuyor. Sıcak bir öğleden sonra Uzman'la bir araya gelip, derin konulara daldık.

- Yeni dizideki karakteriniz kalbiyle hareket eden biri. Siz aklınızla mı, kalbinizle mi hareket edersiniz aşk hayatınızda?
- Artık düşüncelerimle hareket ediyorum. Eskiden duygularımla hareket ederdim. Ama büyüdüm. Şimdi duygularımla hareket etsem bile ileride başıma gelecekleri düşünüp kendimi frenlerim. Duyguların insanı götüreceği nokta belli. Dizideki gibi üçlü bir ilişkinin varacağı nokta zaten ortada. İnsan belli bir yaştan sonra başıma iş açılmasın diye mantığıyla hareket etmeye başlıyor.

- Dengeli birisiniz yani...
- Terazi burcuyum. Annem ve babam da öyle. Her şey içimde dengede. Üç gün eğlenirsem üç gün de evde otururum. Annem disiplinli bir kadındı, onun o yönünü almışım. Babam yufka yürekliydi. Ondan da onu almışım. Bir ablam var. Benden sekiz yaş büyük. Babamla çalışıyor. Bir süre ben de onunla çalışmıştım. Tek bir işe odaklanmayı sevmiyorum zaten.

- Neden?
- Çünkü yapabiliyorum. Yetenek işi de bu bir yandan. Üniversitede halkla ilişkiler okudum. O tarihten itibaren de hep çalıştım. 20 yaşında evden ayrıldım. Ailem İstanbul'da ama ben "Yalnız yaşayacağım" dedim. Ev nasıl geçindirilir öğrenmekti isteğim. Hep bir önlem alma isteğim var. Hayatta her şey olabilir. "Ben öğreneyim de, bir gün lazım olur" diye düşünürüm. Öğrenmeyi seviyorum. Bir gün hepimiz öleceğiz, toprak olacağız. Ne yaparsak yanımıza kar. Beslenmek istiyorum.

BİZE ULAŞIN