Hayalinin peşinden gitti, internet dizisine imzasını attı

Okul koridorlarında büyüdü ama hayalini sinema ve tiyatro süslüyordu. Yılmadı, Sinema-TV bölümünü bitirdi, kurslara gitti. Şimdi ise kendi yaşamından yola çıkarak bir internet dizisi çekti

Hayalinin peşinden gitti, internet dizisine imzasını attı
Melis Ünal, 29 yaşında. Öğretmen bir anne ile muhasebeci bir babanın tek çocuğu. Annesinden dolayı okul koridorlarında büyüse de, hayallerini tiyatro ve sinema sahneleri süslemiş. Çocukken en sevdiği şey ayna karşısına geçip senaryolar yazarak bunlarını bebeklerine oynamakmış. Lise yıllarında Işıl Yücesoy eğitmenliğinde başladığı tiyatro artık bir sevdaya dönüşmüş. Sonrasında Maltepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve TV bölümüne girerek, birincilikle mezun olmuş. Bu dönemde de birçok kısa film çekmiş Ünal. Çekimler sırasında da bu işin kendisini yansıttığını anladığını belirtiyor ve şöyle devam ediyor: "Baktım ki içimde tiyatro ve sahne var. Müjdat Gezen yaz okuluna gittim, seçmelere girdim ve kazandım. Hayalimin peşinden gitmek bana büyük bir mutluluk verdi. Sahnede olmak beni heyecanlandırdı ve ayağa kaldırdı."

YAZDI, YÖNETTİ, OYNADI
Anneannesinin hikayesinden yola çıkarak bir internet dizisine imza attı Melis. Senaryosunu yazıp, yönettiği bu dizide rol de aldı. Bir Düş Masalı adlı dizi, youtube'da izlenebiliyor. Ünal, anneannesinin hayatındaki yerinin önemine dikkat çekiyor ve "Ergenliğimde anneannemle çok çatıştım. Ama birkaç yıl sonra çok iyi bir bağ kurduk. Anneannemin yaşayamadığı aşk hikayesi beni çok duygulandırdı. Ondan hayata dair önemli şeyler de öğrendim. Bu ister kırgınlık, kızgınlık ister sevgi olsun... Tüm duyguların bende değil sahibinde kalmasını tercih ediyorum. O zaman büyük rahatlık hissediyorum" diyor.

BİR EL KAMERASIYLA DİZİ ÇEKTİLER
Bir el kamerasıyla, kimi kendi kimi arkadaşlarının evinde çekimler yaptılar. Ama Melis için önemli olan hayalini gerçekleştirmek ve neler yapabileceklerini sektöre göstermek. Ünal'ın dizisi 11 bölümden oluşuyor. Arkadaşları dizide gönüllü olarak rol almış. Her bölüm şiirle sona eriyor. Ünal, bunun nedenini, "Aşk, kalbin şiiridir. Şiir de aşk da bir ritmdir. Bu ritimler de kalbimizi attırıyor" sözleriyle açıklıyor. Dizide dedesini ünlü tiyatrocu İsmail Düvenci'nin oynadığını hatırlatan Ünal, bu tarz projelerinin devam edebileceğinin işaretini de veriyor.
BİZE ULAŞIN