Podyumdan beyazperdeye

Podyumdan beyazperdeye

İngiliz manken Cara Delevingne, Valerian and the City of Thousand Planets isimli filmde başroldeki performansıyla kendisini ispat etti

Cara Delevigne dendiğinde neler geliyor aklınıza? 90'lı yılların cool, aşırı seksi ve stil ikonu mankenlerini tahtlarından eden manken. Koyu renkli ve kalın kaşların dünya çapında moda olmasını sağlayan kadın. 1992 doğumlu aristokrat ve çok varlıklı bir aileye mensup olan Delevingne, 17 yaşında Storm Models kadrosuna katılmadan çok daha önce henüz çocukken reklam filmlerinde oynayarak dikkatleri üzerine çekmişti. 2010 yılında yani 18 yaşındayken Burberry markasının yüzü olarak şöhreti yakaladı. Tabii podyumlarda dikkat çekmesinde ablasının Poppy Delevingne olmasının da etkisi büyüktü.
Ancak Cara'nın deli-dolu, umursamaz, küçük bir erkek çocuğunu andıran doğal halleri kısa sürede tüm dünya tarafından fark edilmesini ve tüm dünya tarafından tanınmasını sağladı.
Burberry'nin ardından önce Mulberry gibi İngiliz markalarının ardından Chanel, Stella McCartney gibi modaevlerinin marka yüzü oldu. Yedi yıl içinde, yılda 8 milyon sterlin kazanarak ülkesinin en çok kazanan mankeni olan Delevigne şimdi bu başarısını çocukluğundan beri hayal ettiği meslek olan oyunculukta deniyor. Bu hissini geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, "Oyunculuk hep gönlümde olan şeydi. Gerçek hayatı, gerçek birini canlandırmak büyüleyici. Mankenlik bence bunun tam tersi. Doğal olmayanı, gerçek olmayanı canlandırıyorsunuz. Kamera önünde numara yapmak gibi bir şey mankenlik" diyerek net bir şekilde ifade ediyor.
2009 yılında podyumlara çıkan Cara, 2012 yılında da ilk beyaz perde rolünü kaptı. Anna Karenina'da Prenses Sorokina rolünü oynayan Cara, ilk rolünden itibaren oyunculuktaki yeteneğini gösterdi.
Son beş yılda müzik videolarında, dizilerde rol alan ve ekrana ne kadar yakıştığını herkese ispat eden Cara'nın beyaz perdede, tabir-i caizse patlaması Suicide Squad filmiyle oldu. Filmde June Moone isimli büyücüyü canlandıran ve sinema otoritelerinden tam not alan Cara, bu hafta vizyona giren Valerian and the City of a Thousand Planets filmiyle karşımızda. Çavuş Laureline karakteriyle başrollerden birini kaptı.
Hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz da yorumlar olan Delevigne'in tamamlanmış ve vizyona girmeyi bekleyen bir filmi de bulunuyor. Bunların yanı sıra çekimleri süren ve yapım aşamasında olan iki filmi daha var. Tüm bunlar yapımcı ve film şirketlerinin bu güzel mankenin performansından yeterince memnun olduğu anlamına geliyor.
BİZE ULAŞIN