Sanat sezonu başlıyor

Sanat sezonu başlıyor

Sahnesinde ağırladığı özel isimler ve geniş yelpazedeki nitelikli programlarıyla 7’den 70’e sanatseverlerin gönlünde ayrıcalıklı bir yer edinen İş Sanat, 3 Kasım’da yeni sezonu açıyor

2000 yılından bu yana dünyaca ünlü sanatçıların konser ve performanslarına ev sahipliği yapan, yenilikçi ve özgün projelerle şimdiye kadar yüz binlerce sanatseveri ağırlayan İş Sanat, kapılarını 3 Kasım'da açıyor. Mayıs 2018'e kadar sürecek 18. sezonda sanatseverleri, klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk etkinliklerine uzanan festival tadında renkli bir program bekliyor.
İş Sanat'ın Sanat Yönetmeni Filiz Ova planlarken dahi heyecan duydukları bir program hazırladıklarını anlatıyor: "Sanat dünyasının yakından takip ettiği isimleri özel projeleriyle sahnemizde ağırlayacağız. Sanatseverlerin ve izleyicilerimizin ilgisi ile yine çok keyifli bir sezon olacağına inanıyoruz".
Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği 18. sezon, 3 Kasım'da, Eivind Gullberg Jensen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile açılacak. Soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat'ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) açılış konserinin solistleri olacak.


Hüsnü Şenlendirici

KAÇIRILMAYACAK YERLİ PROJELER
Mevlana'dan Aşık Veysel'e Anadolu ozanlarının türkülerini hiç böyle dinlemediniz. Piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan'ın müzik direktörlüğünü üstlendiği ve Mevlana Senfonik Şiir adlı bestesini de seslendireceği projede Vienna Classical Players, Okan Yalabık, Zara, Erdal Erzincan ve neyzen Burcu Karadağ birlikte sahne alacak.
Çalgı Çengi, Polis, Leyla ile Mecnun gibi birçok film ve diziye bestelediği eserlerle Mehmet Erdem ve sürpriz konukları.
Hüsn-ü Dream adlı yeni albümünün ilk konseri ile klarnetin usta ismi Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.

SÖZCÜKLER NOTAYLA BULUŞUNCA
Müzikle edebiyatın iç içe geçtiği dinleti serisi yepyeni düzenlemeler ile 18. sezonda da sürecek. Genç izleyicilerin dinletilere gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bu sezon ilk kez, öğrenciler için öğlen matineleri düzenlenecek. Seride Nâzım Hikmet, Gülten Akın, Behçet Necatigil, Orhan Veli dizeleri, İstanbul ve aşk şiirleri, Sait Faik hikâyeleri usta oyuncular tarafından seslendirilecek.


Lisa Ekdahl

CAZ TUTKUNLARINI HEYECANLANDIRACAK KONSERLER
Diskografisine sığdırdığı 10 albüm ile platin satış rakamlarına ulaşan, Grammy ödüllü İsveçli besteci ve şarkıcı Lisa Ekdahl, 23 Kasım perşembe akşamı İstanbullu hayranları ile buluşacak.
Büyüleyici sesiyle yeni dönem caz vokallerinin arasından sıyrılan Hailey Tuck, 15 Şubat perşembe akşamı ilk kez İstanbullu hayranları ile buluşacak. Konserde sanatçıya caz müzik dünyasının güçlü isimleri Eric Harland (davul), Joe Sanders (bas) ve Rick Simpson (piyano) eşlik edecek.

BİLETLER 12 EKİM'DE SATIŞTA
Klasik müzik ve caz konserleri ile dünya müziği ve dans gösterilerinden seçili konserlerin biletleri, 12 Ekim Perşembe günü satışa sunulacak. Ayrıca kasım ayı etkinliklerinin biletleri de aynı günden itibaren satın alınabilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yerli projeler, dünya müziği konserleri ve çocuk etkinliklerinin biletleri aylık olarak satılacak. Etkinlikler yine 20.30'da başlayacak, çocuk etkinliklerinin saati ise 15.00 olacak.
Çocuklar, masalların ve icatların renkli dünyasında yolculuğa çıkacak
Bu sezon Serdar Biliş'in yönetmenliğini üstlendiği, Bilindik Masalların Yeni Kahramanları ile çocuklar masalların renkli dünyasına gidecek. Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu'nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi bu sezon da devam edecek.


Fantastik Hikâyeler Makinesi

ÇOCUKLAR, MASALLARIN VE İCATLARIN RENKLİ DÜNYASINDA YOLCULUĞA ÇIKACAK
Bu sezon Serdar Biliş'in yönetmenliğini üstlendiği, Bilindik Masalların Yeni Kahramanları ile çocuklar masalların renkli dünyasına gidecek. Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu'nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi bu sezon da devam edecek.


Silvia Perez Cruz

DÜNYA MÜZİĞİNİN DİVALARI
Tutkuyla seslendirdiği aşk şarkılarıyla ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Latin Grammy ödüllü İspanyol şarkıcı Buika, Para mi albümünün dünya turnesi kapsamında 19 Aralık salı akşamı bir kez daha sahnede olacak.
Ege'nin karşı kıyılarının güzel sesi Glykeria, Ferzan Özpetek'in Serseri Mayınlar filminde seslendirdiği 50 Mila şarkısıyla hafızalara kazınan Nina Zilli ve Las Migas Flamenko topluluğu ile İspanyol müzik dünyasında hızla yükselen, Avrupa, Meksika, Arjantin ve Brezilya'da da sahne alan Silvia Perez Cruz sahne alacak diğer isimler arasında...


Johann Strauss Orkestrası

ÖDÜLLÜ SOLİSTLER, KÖKLÜ TOPLULUKLAR
20. yüzyılın ikinci yarısının en büyük kemancılarından biri olarak kabul edilen Grammy ödüllü sanatçı Pinchas Zukerman, Avrupa'nın en köklü oda topluluklarından biri olan Camerata Salzburg eşliğinde 7 Aralık, Perşembe akşamı sahne alacak.
Maestro John Rigby yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, İngiliz tenor Nicky Spence ve soprano Corinne Cowling eşliğinde 2018 yılbaşı özel programıyla dinleyicilere muhteşem bir Viyana gecesi yaşatacak. Romantik valsler ve eğlenceli polkaların seslendirileceği bu coşku dolu konseri kaçırmak istemeyenler 4 Ocak perşembe akşamını ajandalarına şimdiden not edebilirler.


Arabella Steinbacher

9 Ocak, Salı akşamı iki yıldız solisti Zürih Oda Orkestrası eşliğinde bir araya gelecek. Günümüzün en önemli akordeon sanatçılarından Richard Galliano ve iki Echo Klassik ödüllü Alman keman sanatçısı Arabella Steinbacher kulaklarınızın pasını silecek bir konsere imza atacak.
Kuşağının dikkat çeken piyanistlerinden Lars Vogt, 2015 yılında müzik direktörlüğü görevini üstlendiği ve The Guardian'ın 'Britanya'nın en iyi oda orkestrası' dediği Royal Northern Symphony ile 27 Nisan cuma akşamı ilk kez İstanbullu sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Piyano repertuvarına getirdiği olağanüstü yorumların yanı sıra doğaçlama yeteneğiyle de adından söz ettiren, iki Echo Klassik ödüllü Gabriela Montero, Birleşik Krallık'ın önde gelen yaylı orkestralarından Scottish Ensemble eşliğinde 15 Mayıs salı akşamı sahne alacak.


Acosta Danza

SIRA DIŞI İSİMLERDEN YENİLİKÇİ PROJELER
Parlak bale kariyerine sayısız ödül sığdıran ve modern dansın süper starlarından biri olan Carlos Acosta, yepyeni topluluğu Acosta Danza ile Saddler's Wells'teki prömiyerlerinin ardından 7- 8 Kasım tarihlerinde iki gece üst üste görsel bir şölen sunacak.
İki Fransa Şampiyonluğu, bir Avrupa Şampiyonluğu ve üç Dünya Şampiyonluğu bulunan Lyon merkezli dans topluluğu Pokemon Crew, Ve... Perde! başlıklı gösterisiyle seyircinin karşısına çıkacak. Topluluğun sinema ve hip hop dünyasını bir araya getireceği çok özel performansını kaçırmamak için 26 Nisan Perşembe akşamını şimdiden not edebilirsiniz.
BİZE ULAŞIN