Giymeye kıyamazsın

Dünyanın en pahalı ayakkabılarının fiyatı 15 milyon dolar. Üstelik ayakkabıya değil, pastaya benziyorlar. Bunun sebebi tasarımcısı Debbie Wingham’ın aynı zamanda bir pastacı olması

Giymeye kıyamazsın
İngiliz tasarımcı Debbie Wingham ünlülerin ve Kraliyet ailesinin tasarımcısı olarak biliniyor. Dünyanın en ünlü elbisesi de ona ait. Üstelik bu kadar da değil. Aynı zamanda bir pastacısı olan Wingham dünyanın en pahalı pastasını da yaptı.
Peki ama 15 milyon dolarlık ayakkabı nasıl görünüyor? Ayakkabı ABD'nin Florida kentinde yaşayan çağdaş sanatçı Chris Campbell ile ortaklaşa yapılan bir çalışmanın ürünü. Üstü pırlantalarla kaplı ayakkabının geri kalanı 24 ayar altın ve platin. İsmi açıklanmayan bir ailenin kızına doğum günü hediyesi olarak hazırlanan ayakkabının üzerine bin değerli taş işlendi. Kullanılan pembe ve mavi elmasların fiyatı yaklaşık 1.3 milyon dolar. İskeleti ve fermuarı saf altından üretilen ayakkabı uzun süren çalışmaların ardından ortaya çıkarılan bir şaheser. Deriden imal edilen ful çiçekleri ile dekore edilen ayakkabının şık elmas detayları da el işçiliğiyle işlendi.Debbie Wingham imzalı iki rekor tasarım daha var. Bunların biri pırlantalı bir elbise, diğeri ise dev bir pasta. Tasarımcının pırlanta işlemeli Red Diamond Abaya adlı elbisesi 15,5 milyon dolarlık fiyat etiketi ile dünyanın en pahalı elbisesi olma özelliğini taşıyor.
Wingham'ın pahalılık alanındaki rekoru bunlarla da sınırlı kalmıyor. Wingham ayrıca 50 milyon dolar fiyat etiketi ile dünyanın en pahalı yaş pastasını tasarlayan kişi.

YILDIZLAR MÜŞTERİSİ
35 yaşındaki Debbie Wingham İngiliz Kraliyet Ailesi'ne ve ünlü yıldızlara yaptığı tasarımlarla tanınıyor. Müşterileri arasında Katy Perry, Kim Cattrall ve Kate Winslet olan tasarımcının bir de moda okulu var. Bundan sonra yeni tasarımcılar yetiştirmeye odaklanacağını söyleyen Wingham'ın Kömürden Pırlanta'ya adını taşıyan kitabı aralık başında raflarda olacak.
BİZE ULAŞIN