2018 model telefonlar

2018 model telefonlar
Qualcomm 845 platformu özellikle amiral gemisi telefonlardaki değişime işaret ediyor. İşte o değişimin ipuçları;
Mobil telefonlarda fiber hızı geliyor.
1.2 Gbps mobil internet hızı desteği teorik değil pratikte de hızların artmasını sağlıyor.
Snapdragon X20 modem geniş bir teknoloji ve bant frekans yapısını lisanslı, lisanssız ve paylaşılan radyo spektrumlarında destekleyerek 5G'ye geçmek için hazırlanan operatörler için Gigabit LTE teknolojisine küresel erişimi hızlandırıyor.
2 günlük pil hayal değil. Qualcomm 845 platformu daha fazla pili daha az enerji tüketerek ve tasarımda daha fazla pile yer vererek çözüyor. Havalimanına geldiniz, uçağa binmenize de 15 dakika kaldı. Bu 15 dakikada yüzde 50 hızlı şarj edilen telefonlar hayatınızı kurtaracak. Yeni kamera ve görsel işleme mimarisi ile Snapdragon 845 video çekimleri, oyun oynama ve XR uygulamalarının kullanımında önceki nesillere göre yüzde 30'a ulaşan enerji tasarrufu sağlıyor.
Kameralardaki derinlik etkisi çok popüler olmuştu. Artık bu özellik tek kamera için bile sıradan hale gelecek. Snapdragon 845 Mobil Platformu, kullanıcıların fiziksel ve sanal dünyanın sınırlarını görünmez hale getirmelerini sağlayacak sinema filmi kalitesinde videolar çekebilmeyi sunuyor.
Önceki nesillerle karşılaştırıldığında Snapdragon 845, 64 katlık yüksek dinamikliğe sahip renk bilgisi aralığına sunan video çekimi özelliği ile Ultra HD Premium ekranlarda oynatma imkânı vermesiyle mobil endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor.
VR sanal gerçeklik ve AR artırılmış gerçeklik birleşiyor ve XR yani genişletilmiş gerçeklik kavramı ortaya çıkıyor. Fiber hızındaki bağlantı sayesinde kullanıcılar kapsayıcı XR deneyimine daha fazla yerde ulaşırken 3GB boyutundaki bir filmi üç dakikadan kısa bir sürede indirebilecek ve buluttaki dosyalarına çok hızlı bir şekilde ulaşıp kısa bir sürede dosyalarını telefonlarına kopyalayabilecekler.
Banka kasalarını andıran mobil güvenlik geliyor. Güvenlik ihtiyaçlarının her geçen gün dönüşmesiyle birlikte mobil platformlar ile sunulan güvenlik çözümleri de dönüşüyor. Kullanıcılar güvenli olmayan WiFi bağlantılarına maruz kalsa bile güvenlik çemberi sizi koruyor. Benzer bir şekilde ödeme şirketleri güvenilirliklerini artıracak güvenlik doğrulama mekanizmaları bulmaya çalışıyor. Snapdragon 845 güvenli işlemci grubu (SPU) adındaki izole donanım altsistemi ile Qualcomm Technologies'in mobil güvenlik çözümlerine bankaların kasa dairelerini andıran özellikler getiriyor.
BİZE ULAŞIN