Ben en büyük kırgınlıkları sigara yüzünden yaşadım

Sigaraya karşı 31 Mayıs günü 'Bırak, Çek, Gönder. Sen de Taksim'de Yüzünü Göster' isimli bir kampanya başlatılıyor. Spiker Jülide Ateş de kampanyaya gönülden destek veriyor

Cuma 15.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Türkiye'nin sigarasız ve sağlıklı yaşam sitesi 'www. sigarayason. com'; 'Dünya Sigarasız Günü' ilan edilen 31 Mayıs'ta 'Bırak, Çek, Gönder. Sen de Taksim'de Yüzünü Göster' adlı bir kampanya başlatıyor. Kampanyanın tanıtımına Jülide Ateş, Dr. Gündüz Tezmen, Dr. Oğuz Kılınç, 'sigarayason.com'un sponsoru Pfizer Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Berk Gürdoğan katıldı.

AYRIKOTU GİBİ HİSSETTİM
Kampanyaya destek veren Jülide Ateş, "Sigara benim kişisel olarak nefret ettiğim bir konu" diyerek şunları söyledi: "Benim annem ve babam, akrabalarımın çoğu, iş arkadaşlarımın hemen hemen hepsi sigara içerdi. En büyük kırgınlıklarımı sigara yüzünden yaşadım. Normalde çok iyi arkadaş olduğum kişilerle yollarım bu yüzden ayrıldı. Sigara içmeyen biri olarak kendimi çoğu zaman ayrıkotu gibi hissettim. Şimdi toplu mekanlarda sigara yasağının başlayacağı 19 Temmuz'u hasretle bekliyoruz. Hepimiz; çocuklarımız ve ailemizle bir yere gitmek için bu tarihi bekliyoruz." Toplantıda sigara bağımlılığı hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Oğuz Kılınç ise, "Erkeklere en etkili sigarayı bırakma metodu 'cinsel hayatın tehlikeye girer'; kadınlara da 'güzelliğin bozulur' demek oluyor" diye konuştu.

Fotoğraflar bekleniyor
Kampanya kapsamında sigarayı bırakmaya karar veren kişilerden, bir fotoğraflarını mesajlarıyla birlikte 'www.birakcekgonder.com' adresine göndermeleri isteniyor. Kampanyaya katılanlar; 31 Mayıs'tan itibaren Taksim Meydanı'ndaki dev ekranda, sigarayı bırakma kararlarını milyonlarla paylaşma imkanına sahip olacak.