Çocuğunuza mektup yazın

Salı 10.06.2009
Güncelleme: Salı 09.06.2009
ABONE OL
Ailece yapabileceğiniz faaliyetler bulmaya çalışın. Sınav hakkında konuşmayacağınız faaliyetler belirleyin. Örneğin; o akşamki yemek masasını ve yemekleri hep beraber hazırlayabilirsiniz veya fotoğrafçılıkla ilgilenebilir ya da birlikte bir bitki yetiştirebilirsiniz. Buradaki amaç; çocuğunuzla okul ve derslerle ilgili olmayan bir etkinliği beraber yapmanız olmalıdır.
Çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanlarda olabildiğince esprili fıkralar anlatın ya da film fragmanları izleyin. Birbirinize komik şakalar yapın.

AFFEDİCİ OLUN...
Ona mizah dergileri hediye edin.
Affedici olmaya çalışın, yardım edin.
Çocuğunuzun kendini iyi hissetmesi ve güvenini artırmak için ona mektup yazın. Onu ne kadar sevdiğinizi, onu olduğu gibi kabul ettiğinizi ve her zaman yanında olduğunuzu anlatan bu mektubu, yastığının altına ya da sürekli kullandığı bir eşyasının içine saklayın. Size bu mektupla geri döndüğünde sadece ona sarılın ve öpün.
Evinize giren gıdaları gözden geçirin. Özellikle pişirdiğiniz yemeklerden içilen içeceklere kadar her şeyde olabildiğince katkısız, doğal ve aşırı uyarıcı özelliği olan gıdalardan kaçının. Mönülerinizi yeşil yapraklı sebzeler, kepekli gıdalar ve sütlü tatlılarından oluşturmaya çalışın. Kızartmalar, börekler ve asitli gıdalardan olabildiğince kaçının.
Hep beraber uyku düzeninize dikkat edin.