Yaşlanmayı durdurun!

ANTİOKSİDAN ALIN: Cilt sağlığı açısından beslenme düzeninde bazı değişiklikler gerektiren menopoz döneminde, sistemik antioksidan tüketimi çok önemli. A, C ve E vitaminlerinin cilt açısından çok önemli fonksiyonları var.

DOĞRU BESLENİN: Karaciğer, böbrek, süt ve yumurta gibi hayvansal gıdalar; buğday, havuç, mantar ve baklagil gibi bitkisel gıdalar, A vitamininden yoğundur. C vitamini ise limon, portakal, greyfurt, kivi, çilek gibi meyvelerde ve ıspanak, kuru soğan, biber, maydanoz gibi sebzelerde fazla miktarda bulunur. Fındık, yerfıstığı, badem, ceviz ve soya ürünleri E vitamini deposudur.

SAÇLARA ÇUHAÇİÇEĞİ: Menopoz semptomlarını gidermeye yardımcı çuhaçiçeği yağı ve Omega 3 içeren takviyelerin tüketimi; cilt sağlığına da olumlu etki sağlar. Çuhaçiçeği yağı; cildi düzgünleştirir, saçları ve tırnakları güçlendirir. Omega 3 ise cildi gerginleştirir ve ışıltısını arttırır.

SİHİRLİ İKSİR SU: Menopoz döneminde cildin suya olan ihtiyacı artar. Bu nedenle menopoza giren her kadın bol bol su içmeyi bir görev olarak görmelidir.

ALKOL KIRIŞTIRIR: Sigara kandaki C vitamini ve östrojen hormonunun seviyelerini azaltır. Cilt kuruluğunun ve kırışıklıkların artmasına neden olur. Menopoz döneminde sigara ve alkolden sakınılmalı.
TUZ ZARARLI: Tuz tüketiminin azaltılıp, su tüketimin artması da derinin nem dengesi açısından önemlidir.

BİZE ULAŞIN