Güneş lekelerinden kurtulmak zor değil

Bronzlaşmak uğruna saatlerce güneş altında kalanlar, yüzleri lekelenince de ne yapacağını şaşırıyor. Dr. Yasemin Savaş, aşırı güneşlenmenin; cilt kanseri, kırışıklık, hücre yenilenmesinde aksama gibi sonuçlara neden olacağını vurgulayarak, şu uygulamalar hakkında bilgi verdi:

Çaresiz değilsiniz
Oksijen Terapi: Güneşe bağlı yaşlanma belirtilerinde ve cilt neminin azaldığı her durumda etkilidir. Canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar.

Kimyasal peeling: Cildi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla üst tabakasının uzaklaştırılması işlemidir. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve akne izlerinin giderilmesinde, cildin nem ve yağ dengesini kontrolde faydalıdır.

Mezoliftig: Yüze nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı vererek, diri bir görünüm sağlar,

Lazer ile cilt yenileme: Leke, sivilce ve kılcal damar tedavisi içeren lazer uygulaması kısa zamanda cilde homojen bir görünüm verir. Güneş lekelerini tedavi eder.

Koruyucu krem şart
Güneşe bağlı elastikiyet kayıplarında, kişiye özel tedavi programları uygulanıyor. Güneş kremi ile cildi zararlı etkilerden korumak ise kişisel bakımın temeli olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, sadece yazın değil kış aylarında da güneşin zararlarına karşı önlem alınması gerektiğini belirtiyor.

BİZE ULAŞIN