Erkekleri bu açlıktan kurtaracak reçete

Salı 16.09.2009
Güncelleme: Salı 15.09.2009
ABONE OL
Sağlıklı beslenme ve spor, erkekleri andropozdan ve aşırı yeme ihtiyacından koruyor. Yüksek yaşam kalitesi yani sağlıklı/dengeli beslenme ve spor sizi andropozdan koruyacaktır. Dolayısıyla duygusal yeme bozukluğu ve obeziteyi de önleyecektir.
Şişmanlık, troit, insulin hormonunda dengesizlik, alkol almak ve stres, kandaki testosteron düzeyinin düşmesini neden olur.
Duygusal açlık çeken erkeklerde alkol ve sigara kullanımı artış gösterir. Alkol, sigara ve stresten kesinlikle uzak durun.
Başta balık olmak üzere, biber, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeler, limon ve çeşitli meyvelere yani antioksidan yiyeceklere ağırlık verin.
Meyvelerden en çok kivi, ananas ve mandalinaya yer verin.
Soya, zeytinyağı ve fındık yağını karıştırıp, kullanın.
Düzenli E vitamini alın.
Cinsel fonksiyon bozukluklarında kulaktan dolma ilaçlar kullanmayın, doktora danışın. Sağlıklı seks, testosteron seviyesini dengeler, unutmayın.
Kalsiyumdan zengin gıdalarla beslenin. Süt, peynir, fındık ve ceviz yiyin. Günde beş ceviz, 20 adet fındık yeterli olur.
Aşırı yeme davranışının arttığı duygusal ve fiziksel durumların tespit edileceği düzenli bir beslenme programı için profesyonel yardım alın.
Eve çikolata, kuruyemiş ve cips gibi gıdaları sokmayın. Bu gıdalar çok kalorili olup televizyon karşısında atıştırmanıza neden olabilir. Televizyon karşısında kalmak yerine, düzenli spor yapın, arkadaşlarınıza zaman ayırın.
Alınan lokmaların iyi çiğnenmesi sindirim sistemini rahatlatıp, kalp sağlığını da pozitif yönde etkiliyor. Bu şekilde alınan kalori de azaltılmış oluyor.
Yiyeceklerin küçük lokmalar şeklinde yenmesi kalori miktarının düşük tutulmasında etkili bir yöntem.