Sylvie Vartan'ı iyileştiren krem artık Türkiye'de!

Ünlü Fransız şarkıcı Sylvie Vartan'ın, yıllar önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle bozulan yüzünü düzelten havyar içerikli Ingrid Millet marka cilt bakım ürünleri Türkiye'ye geldi

Salı 24.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 23.11.2009
ABONE OL
Bazı insanlar, sadece meslekleriyle ilgili şeyleri merak eder, bazılarıyla her şeyi... 1964 yılında ürettiği kremle Fransa'dan sonra şimdi de Türkiye'de adından söz ettiren gazeteci Ingrid Millet, ikinci gruba giriyor. Kendi mesleğinden bambaşka bir alanda araştırmalar yaparak, geliştirdiği ürünlerle dünya çapında başarı kazanan Millet'in ürünlerini artık Türk kadınları da kullanacak. Ingrid Millet'in adını taşıyan ürünlerin geçen hafta Bodrum'da yapılan tanıtımına, markayı Türkiye'ye getiren Şans Kozmetik'in kurucuları Fatoş Sarsan, Gülay Karakolcu ve diyetisyen Ender Saraç katıldı.

HAVYAR İÇERİYOR
50 yıllık bir geçmişe sahip olan ve geçtiğimiz yıl Avrupa Kozmetik Oscarları Ödülü'nü kazanan markanın en önemli özelliği, yüzde 42 oranında havyar içermesi. Gülay Karakolcu, sadece bir ürünün havyar koktuğunu, onun dışında hiçbir üründe havyar kullanıldığının anlaşılmadığını söyledi. Karakolcu, ürünlerin her cilt tipinde rahatlıkla kullanılabileceğini de sözlerine ekledi. Şans Kozmetik'in diğer ortağı Fatoş Sarsan, Ingrid Millet'in, kötü bir trafik kazası sonucunda tüm yüzü zarar gören ünlü Fransız şarkıcı Sylvie Vartan üzerinde kremi denediğini ve Vartan'ın cildinin kısa sürede iyileşme gösterdiğini anlattı.

CİLDE BENZİYOR

Ürünlerde,Beluga havyarının kullanıldığını söyleyen Sarsan, "Cilde uygulanan havyar, güzellik ve gençlik için gereken bütün kaynakları sağlar. Kozmetikte havyarın kullanılmasının nedeni, havyarın cilt için canlandırıcı olmasıdır. Başka bir neden de havyarın içeriğinin insan cildinin içeriğine benzerliğidir. Böylece cilt tarafından kolayca emilebilir. Bu nedenle havyar ile cilt arasında iyi bir etkileşim vardır" diye konuştu.

ŞİFALI ELLER KAPI AÇTI
Ingrid Millet'nin hayatı Dr. Nadia Paigot ile tanışmasıyla bir anda değişti. Çünkü migren ağrısı çeken Dr. Paigot, Bayan Ingrid Millet'den kendisine masaj yapmasını istedi ve Bayan Millet'nin ellerinin çok iyi olduğunu fark edince de ona kozmetik işiyle uğraşmasını tavsiye etti. Bunun üzerine Millet gazeteciliği bırakıp, kozmetik işine girdi.